18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zabolało

Kaczyński traci grunt pod nogami. Ludzie mają go dosyć?!

24.05.2020  17:44
PiS traci poparcie wyborców
PiS traci poparcie wyborców Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Takiego sondażu jeszcze nie było. Gdyby dziś przeprowadzić wybory parlamentarne, PiS straciłby władzę w Polsce! Jarosław Kaczyński ma się czym martwić.

Czy to skutek epidemii i związanego z nią kryzysu, w tym szybujących cen, masowych zwolnień i utraty części praw przez obywateli? Z dnia na dzień spadają notowania obozu rządzącego. Gdyby teraz przeprowadzono wybory, Zjednoczona Prawica straciłaby władzę!

Badanie zostało przeprowadzone przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl w dniach 21-22 maja. Jak się okazuje, na PiS w wyborach parlamentarnych, głos oddałoby 41,9 procent badanych. To oznacza, że partia straciłaby samodzielną większość i mogłaby liczyć na 226 miejsc w Sejmie.

KO rośnie

Na drugim miejscu plasuje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,1 procent (123 mandaty). Ich notowania urosły aż o 8,8 procent! Na trzecim miejscu jest Koalicja Polska, czyli Ludowcy i Kukiz'15. Koalicja mogłaby liczyć na 11,9 proc. czyli 55 mandatów.

Do Sejmu weszłaby także Lewica z wynikiem 11,6 procent i 45 mandatami w Sejmie. Z kolei Konfederacja dostałaby 6,6 procent poparcia i 10 miejsc w Sejmie.

Co ciekawe, z dnia na dzień spadają też notowania Andrzeja Dudy, który ma coraz mniejsze szanse na wygraną w wyborach prezydenckich.

Przeczytaj więcej
Komentarze