18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

narodowy lockdown

POLACY BĘDĄ UWIĘZIENI? Nowe ograniczenia od 18 stycznia

Emilia Waszczuk
07.01.2021  10:41
Nowe ograniczenia od 18 stycznia. Pandemia nie zwalnia
Nowe ograniczenia od 18 stycznia. Pandemia nie zwalnia Fot: Sam Wordley/Shutterstock

Rząd szykuje nam jeszcze dotkliwsze ograniczenia i niemal całkowity lockdown? Politycy Zjednoczonej Prawicy zabijają nadzieje - nie będzie luzowania obostrzeń.

Są już pierwsze doniesienia o ewentualnym zaostrzeniu lub łagodzeniu restrykcji pandemicznych po feriach zimowych. Obowiązujące w tej chwili w Polsce zasady nałożono na okres do 17 stycznia. Co będzie później? Do końca nie wiadomo. Niestety zdaje się, że nie powinniśmy robić sobie nadziei.

W czwartek 7 stycznia rano w programie "Tłit" Wirtualnej Polski pojawił się rzecznik rządu Piotr Müller. Polityk oznajmił, że ostateczna decyzja o kształcie dalszych ograniczeń podjęta zostanie na przełomie tego i kolejnego tygodnia. Zdradził też, czego możemy się spodziewać.

Ograniczenia pandemiczne po 17 stycznia

Po pierwsze, decyzja o powrocie dzieci do szkół wcale nie jest tak pewna, jak ogłaszał to minister edukacji Przemysław Czarnek. Wypuszczenie nawet najmłodszych uczniów z domów stoi pod wielkim znakiem zapytania. Co więcej? Zdecydowanie nie powinniśmy spodziewać się dużych zmian w obostrzeniach - najpewniejszy wariant jest taki, że wszystko zostanie po staremu.

Na tym etapie wydaje się, że najbardziej możliwym wariantem jest po prostu ich (restrykcji - red.) przedłużenie, taka decyzja, taka informacja powinna pojawić się na przełomie tego i następnego tygodnia

- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Jeszcze ostrzejszy lockdown w Polsce?

Ale uwaga! Wszystko może się zdarzyć. Wszystko nie oznacza tu oczywiście znoszenia jakichkolwiek restrykcji, a ich zaostrzenie. Jeśli bowiem liczba zakażeń będzie rosła, a w szpitalach lądować będzie coraz więcej pacjentów z COVID-19, niestety zostaniemy objęci dodatkowymi zakazami i ograniczeniami.

Oczywiście nie można wykluczyć, że jeżeli podobnie jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii będzie z dnia na dzień, czy w danym tygodniu drastyczny wzrost zakażeń, trzeba będzie niestety również nieco obostrzenia zwiększyć - powiedział Müller.

O tym, że prawdopodobne jest mocniejsze zaostrzenie ograniczeń w czwartek w Polskim Radiu mówił wicepremier Jarosław Gowin. Polityk oznajmił, że decyzje w tej sprawie ogłaszane będą społeczeństwu w następnym tygodniu.

Wokół Polski pandemia zbiera coraz tragiczniejsze żniwo. Polska nie jest samotną wyspą - powiedział Jarosław Gowin.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze