18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna afera prezydenta USA

To koniec Donalda Trumpa? Sąd wydał wyrok

Wojciech Kozicki
04.11.2019  21:34
Donald Trump  to (jeszcze) prezydent USA... będzie kolejna afera?
Donald Trump to (jeszcze) prezydent USA... będzie kolejna afera? Fot: Be Less Stupid/Facebook

Prezydent USA Donald Trump znowu ma kłopoty– czy czeka go impeachment? Lada moment odbędą się wybory prezydenckie, ale nie wiadomo czy polityk dotrwa do nich w Białym Domu. Szykuje się kolejna afera.

Donald Trump idzie na dno? Federalny sąd apelacyjny nakazał, by prezydent USA przekazał prokuraturze zeznania podatkowe i dokumenty finansowe (stanowe i federalne). Polityk jednak uparcie nie chce tego zrobić, a jego prawnik Jay Sekulow zapowiedział odwołanie do Sądu Najwyższego. To może być sprytny ruch, bo dzięki mianowaniu przez Trumpa dwóch nowych sędziów, konserwatyści mają tam przewagę.

Nowojorski sąd apelacyjny zdecydował, że firma księgowa Mazars, która prowadziła rozliczenia Trumpa, musi ujawnić jego zeznania podatkowe z ostatnich 8 lat. Czy okaże się, że prezydent coś ukrywa?

Donald Trump - będzie impeachment?

Amerykańskie media podają, że sprawa dotyczy m.in. zapłacenia za milczenie dwóm kobietom, które utrzymują, iż miały romans z Trumpem. Niedawno również gwiazda porno przyznała, że miała z nim romans i zapłacono jej za to, by siedziała cicho.

Donald Trump może wyprowadzić się z Białego Domu jeszcze przed wyborami i być postawionym przed sądem Kongresu. ”Afera ukraińska” może kosztować go impeachment. Pracownik wywiadu doniósł, że prezydent podczas rozmowy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim naciskał w sprawie syna Joe Bidena i groził wstrzymaniem pomocy wojskowej dla Kijowa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej