18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bomba wybuchnie?

Ostry atak w PiS i Kaczyńskiego! Po słowach premiera się zagotują

17.12.2019  08:39
Ostry atak w PiS i Kaczyńskiego! Po słowach premiera się zagotują
Ostry atak w PiS i Kaczyńskiego! Po słowach premiera się zagotują Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

PiS znów próbuje upolitycznić sądy, w kraju trwa polityczna wojna, a Donald Tusk, cały na biało, wkracza i robi ostre zamieszanie. I właśnie powiedział o partii Jarosława Kaczyńskiego coś, co doprowadzi ich do białej gorączki.

Czy Tusk powraca? Wszystko na to wskazuje. Choć zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich, coraz głośniej mówi się o jego powrocie do krajowej polityki. W ostatnich dniach wydał książkę i wpadł do Polski by ją trochę promować. Przy okazji bardzo mocno udziela się w tutejszych mediach i nie szczędzi słów PiS, a nawet rodzimemu PO.

W weekend w Radio ZET stwierdził, że Jarosławowi Kaczyńskiemu marzy się dyktatura. We wtorek poszedł krok dalej i wbił ostrą szpilę całej partii rządzącej. Tak ostrej, bezpośredniej krytyki PiS dawno nie widzieliśmy. Prezes i jego kumple się po tych słowach zagotują!

PiS = złodzieje?

Cóż takiego powiedział, a raczej napisał Tusk? Na swoim Twitterze zacytował sam siebie, a dokładniej fragment swej książki "Szczerze". W nim sugeruje, że PiS chce przejąć sądy i zrobić je sobie poddanymi, tylko po to, by... kraść!

„Wszędzie tam, gdzie władza rzuca się na niezależne sądownictwo, zawsze w końcu okazuje się, że chodzi jej o to samo: żeby móc bezkarnie kraść. A jedyną metodą, by ją powstrzymać, jest twardy opór ludzi”. Ten cytat z „Szczerze” coraz bardziej aktualny - napisał.

Przy okazji były premier zawyrokował: partia zrobi co tylko zechce, jeśli Polacy tłumnie się jej nie sprzeciwią. Czy w ten sposób, całkiem jak Lech Wałęsa w weekend, nawołuje obywateli do wielkich, milionowych protestów?

Przeczytaj więcej
Komentarze