18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie może narzekać

Tusk dostanie najwyższą emeryturę w Polsce. Astronomiczna kwota

04.11.2019  09:36
Tusk dostanie najwyższą emeryturę w Polsce. Astronomiczna kwota
Tusk dostanie najwyższą emeryturę w Polsce. Astronomiczna kwota Fot: ARIS OIKONOMOU/AFP/East News

Donald Tusk o swój los na tzn. "stare lata", może być zupełnie spokojny. Jego emerytura poszybowała w górę. Polityk dostanie najwyższe świadczenie w kraju! 

Donald Tusk od lat odnosi ogromne sukcesy w polityce. 30 listopada kończy się jego kadencja przewodniczącego Rady Europejskiej. Powrót do kraju i ewentualna emerytura nie powinny być dla niego problemem. Finansowo jest zabezpieczony na długie lata.

Donald Tusk na emeryturze będzie milionerem

Po pierwsze, kończąc kadencję przewodniczącego, Donald Tusk otrzyma odprawę równą 1,4 mln złotych! Nie wydaje nam się, aby po powrocie do kraju faktycznie chciał przejść na emeryturę.

Pojawiają się nawet głosy, że powinien kandydować na prezydenta Polski. Niemniej, gdyby chciał odpocząć to pobieranie świadczenia nie będzie się wiązało ze zubożeniem. Przeciwnie!

Donald Tusk otrzyma najwyższą emeryturę w kraju! 

Europejska emerytura byłego szefa rządu na nieco ponad półmetku jego pięcioletniej kadencji w Brukseli wynosiła 13 tys. zł. A gdy za miesiąc dobiegnie końca, będzie mu przysługiwać świadczenie ponad 21 tys. zł miesięcznie. Jeśli dodamy do tego krajową emeryturę Tuska, to w sumie były premier będzie dostawał co miesiąc ok. 30 tys zł

- ustalił Super Express.

Do tej pory emerytalny rekordzista w Polsce otrzymywał 22,4 tys. złotych. Do elitarnego grona osób, które w tym kraju otrzymują więcej niż 15 tys. świadczenia - należy jedynie 12 osób.

To się nazywa starość z przytupem. 

logo Tu się dzieje