18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co za stawka

Tusk na emeryturze będzie się pławił w luksusach. Dostanie majątek

Emilia Waszczuk
02.11.2019  13:05
Tusk na emeryturze będzie się pławił w luksusach. Dostanie majątek
Tusk na emeryturze będzie się pławił w luksusach. Dostanie majątek Fot: Piotr Hukalo/East News

Donald Tusk ma 62 lata, za trzy będzie mógł przejść na emeryturę. I choć często w Polsce emerytura = ubóstwo, jego zdecydowanie nie będzie to dotyczyć.

Były premier, a dziś szef Rady Europejskiej i potencjalny kandydat na prezydenta Polski, zdecydowanie nie musi martwić się o swoją przyszłość. Już za kilka lat Donald Tusk może być Polakiem z najwyższą emeryturą w państwie. Przeciwnicy polityka muszą przełknąć smak goryczy, te pieniądze mu się po prostu należą!

Gigantyczna emerytura Tuska

Już teraz, jako szef rady Europejskiej, Donald Tusk zarabia kokosy. Co miesiąc polityk dostaje aż 105 tysięcy złotych! Za trzy lata będzie mógł przejść na emeryturę. Wedy oczywiście na jego konto wpływać będzie dużo mniej. Ale to i tak dużo więcej, niż niektórzy emeryci dostają w ciągu całego roku!

Jak informuje se.pl, Donald Tusk na emeryturze może liczyć na świadczenie rzędu 30 tysięcy złotych miesięcznie! Tak wysoka stawka wynika głównie z pracy w Brukseli - z tego tytułu przysługiwać mu będzie ponad 21 tysięcy złotych. Do tego dojdzie około 10 tysięcy złotych emerytury "polskiej" i mamy stawkę, która przyprawia o zawrót głowy!

Dla porównania, "trzęsący dziś" Polską Jarosław Kaczyński, który choć emerytem jest od dawna, polityki porzucać nie zamierza, dostaje co miesiąc z ZUS ponad 6,5 tysiąca złotych. Ale to oczywiście nie koniec wpływów. Dużo więcej przynosi mu praca w Sejmie.

Przeczytaj więcej
Komentarze