18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rycerz na białym koniu

PiS w przestrachu, Kidawa-Błońska płacze? Tusk na prezydenta

08.05.2020  13:27
PiS w przestrachu, Kidawa-Błońska płacze? Tusk na prezydenta
PiS w przestrachu, Kidawa-Błońska płacze? Tusk na prezydenta Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wyborów nie będzie, a partie polityczne już kombinują. Podobno mają nastąpić roszady i wymiana kandydatów. Niepewna jest nawet przyszłość Andrzeja Dudy. Małgorzata Kidawa-Błońska już drży - zastąpić ma ją charyzmatyczny, wyczekiwany przez tłumy kolega...

Słyszycie odgłos kropli? To skapujące z policzków łzy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Chodzą bowiem po Polsce słuchy, że jej prezydencki czas już mija, choć nie dane jej było nawet wziąć udziału w wyborach.

Oto bowiem na horyzoncie pojawił się biały koń, a na nim rudy rycerz. Tego śmiałka znają wszyscy Polacy. Na imię mu Donald Tusk, a przybywa z odsieczą - wyswobodzić kraj z rąk Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.

Tusk powraca?

Wybory w Polsce zaplanowane są na 10 maja, ale się nie odbędą. Ich nieważność stwierdzi Sąd Najwyższy, o czym poinformował sędziów zapobiegliwy Jarosław Kaczyński. Elżbieta Witek ogłosi nową datę, a partie polityczne wystawią nowych kandydatów.

W kraju miała nastąpić wielka zmiana - prezydentem pierwszy raz w historii kobieta. Nic jednak z tego. Notowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej opadły jak obumarły kwiat, gdy miast charyzmą, wykazywała się w kolejnych wystąpieniach jedynie czytaniem z kartki. Teraz nadejść ma ponoć wielka zmiana - kandydat na prezydenta PO zostanie wymieniony. Krążą plotki, że na Donalda Tuska.

Trzeba pamiętać, w jakiej sytuacji jesteśmy. My szukaliśmy osoby, która będzie godzić, łączyć i wydawało się, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie tym optymalnym kandydatem i w tej kampanii wykonała gigantyczną robotę i należy jej się szacunek

- powiedział Bogdan Zdrojewski z PO w rozmowie z wp.pl.

Ja nie wiem, czy Małgorzata Kidawa-Błońska będzie gotowa do tego, aby ponownie przejść tę całą procedurę, która przecież wiele ją kosztowała. Ta decyzja będzie zapadała w oparciu o zmienione władze Platformy Obywatelskiej, które konsekwentnie broniły jej jako kandydatki, ale dzisiaj mają prawo pochylić się jeszcze raz na tym, co się zdarzyło - dodał polityk.

Stwierdził też, że Donald Tusk byłby większym "fighterem". A zmiany kandydata nie można teraz wykluczyć...

"Na razie" Kidawa-Błońska

O tym, że w wyborach prezydenckich może nastąpić wielka zmiana, wspomniał też niemrawo szef PO, Borys Budka...

Jesteśmy przygotowani na to, aby w szybki sposób zebrać wymaganą liczbę podpisów, po to, aby - jeżeli będzie taki wymóg - ponownie zarejestrować kandydata na prezydenta

- powiedział w TVN.
Dodał, że NA RAZIE ich kandydatką jest Kidawa-Błońska. Jednak słowa "na razie" są tu znamienne.

Raz jeszcze podkreślam: wracamy do gry, będziemy prowadzić aktywną kampanię wyborczą na normalnych zasadach i wierzę w to, jestem przekonany i wiem o tym, że te wybory można wygrać, bo ten obóz zafundował Polakom taki chaos, że jest ostatnim podmiotem, który powinien proponować rządzenie Polską. Wybory prezydenckie zostaną przez nas wygrane - zapewnił.

Przeczytaj więcej
Komentarze