18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mistrz gnoi uczniów

Tusk rozjuszony jak byk. Zjechał opozycję: "nie macie racji bytu"

14.08.2020  17:16
Tusk wściekły na podwyżki dla polityków
Tusk wściekły na podwyżki dla polityków Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Donald Tusk ostro krytykuje podwyżki dla polityków w dobie kryzysu. Nie szczędzi słów posłom - nawet tym z własnego obozu politycznego.

Dawno już Donald Tusk nie był tak wściekły. Nic jednak dziwnego, że dziś się rozzłościł. Oto bowiem w dniu, gdy do Polaków napływają wieści o recesji, w dobie kryzysu, spadających zarobków obywateli i szybującej inflacji, posłowie zdecydowali o horrendalnych podwyżkach... dla siebie. Nowe wynagrodzenia będą nawet dwa razy wyższe niż dotychczas, a Tusk twierdzi, że "sorry, ale tak się nie robi".

Tusk krytykuje podwyżki

Były premier na doniesienia o gigantycznych podwyżkach dla polityków zareagował dość ostro. Zdaje się, że poczuł straszny niesmak faktem podwajania sobie wynagrodzeń, gdy obywatele liczą grosz do grosza. Złości dał wyraz na Twitterze.

Perfect Timing Day: przyznać wielkie podwyżki prezydentowi, rządowi i parlamentowi w rocznicę strajku 1980, w czasie rewolucji u najbliższego sąsiada, w szczycie pandemii, kiedy zaczyna się głęboka recesja - napisał.

Ale to nie wszystko. Donald Tusk zrugał też swoich kolegów z PO i resztę polityków opozycji, którzy zagłosowali za podwyższeniem płac. Powiedział to, co wielu mówi od dawna... opozycja w Polsce jest tak miałka i tak bardzo nie walczy z PiS, jakby jej nie było.

Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę

- ruga kolegów były premier.

Przeczytaj więcej
Komentarze