18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ZERO szans?

TUSK WRÓCIŁ I JUŻ JEST OSTRO. Wściekły Ziobro już mu grozi

Emilia Waszczuk
05.07.2021  10:09
Zbigniew Ziobro się wściekł i grozi Donaldowi Tuskowi
Zbigniew Ziobro się wściekł i grozi Donaldowi Tuskowi Fot: Piotr Molecki/East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Donald Tusk jeszcze się na dobre nie rozkręcił, a już wpadł w tarapaty. Były premier uraził prokuratora generalnego. Zbigniew Ziobro straszy go pozwem.

Donald Tusk w sobotę 3 lipca ogłosił oficjalnie, że wraca do polskiej polityki. Były premier wziął udział w kongresie PO, a następnie występował przed dziennikarzami mówiąc o swych planach na najbliższą przyszłość i wielkiej wojnie, jaką zamierza wytoczyć PiS.

Póki co jednak skupił się jedynie na słowach. Pierwszą bitwę wytacza z kolei Zbigniew Ziobro, który poczuł się wybitnie urażony jedną z wypowiedzi Donalda Tuska i teraz straszy go prokuraturą. Któż ma większe szanse w tym sporze? Powracający do polityki Tusk, czy Ziobro, który przecież prokuraturą rządzi?

Donald Tusk atakuje Zbigniewa Ziobro

W niedzielę, w czasie konferencji prasowej, Donald Tusk mówił o władzy PiS, o kłamstwach, aferach i przekrętach, jakich nie wstydzą się politycy obozu rządzącego. W swoim przemówieniu nawiązał też do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Politykowi zarzucił... korupcję i zastraszanie wrogów.

Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia. [...] Co się stało ludzie? Czy wam pasuje taka sytuacja, że przechodzimy codziennie do porządku nad takimi skandalami? Nigdy nie byliśmy świadkami czegoś takiego

- mówił oburzony Donald Tusk.

Polityk odniósł się tym samym do materiału serwisu Onet, w którym dziennikarze opisali sprawę Przemysława Krycha. Twórca funduszu Griffin Real Estate został w 2017 roku zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji. Mężczyzna wyjawił później, że łapówka była, a raczej oferta łapówki. Posłaniec 1,5 mln euro w zamian za nierobienie problemów, a później, gdy już wyszedł z aresztu, minister sprawiedliwości i jego żona mieli oferować mu tajemnicze spotkanie...

Ziobro wściekły. Zapowiada pozew

Donald Tusk nawiązał do sprawy, choć w jej przebiegu nikt wprost nie mówił, że minister sprawiedliwości i jego żona kogoś zastraszali. Zbigniew Ziobro się więc oburzył. Stwierdził, że były premier go obraża i opowiada bzdury - ani on, ani jego żona nigdy nie żądali ponoć haraczu w zamian za wolność.

Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Nie pozwolę na to. Składam pozew w związku z pomówieniem w jego dzisiejszej wypowiedzi

- napisał na Twitterze.

Myślicie, że prokuratura będzie tu bezstronna?

Czytaj także
Przeczytaj więcej