18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące?

Donald Tusk na prezydenta?! Polacy przemówili

17.10.2019  10:05
Donald Tusk na prezydenta?! Polacy przemówili
Donald Tusk na prezydenta?! Polacy przemówili Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Donald Tusk od dłuższego czasu nie udziela się w krajowej polityce. Nie oznacza to jednak, że rodacy o nim zapomnieli - przeciwnie! Liczą na jego powrót w najbliższych wyborach prezydenckich. 

Donald Tusk swoją karierę polityczną skierował na europejskie tory. Polacy jednak nie zapomnieli o nim i według najnowszego sondażu... widzieliby go w roli prezydenta! Nie opadły jeszcze emocje po ostatnich wyborach, a już rodaków elektryzują te, w których zdecydujemy o tym, komu oddać fotel głowy państwa. 

Donald Tusk na prezydenta?

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Okazuje się, że Andrzej Duda miałby w oczach Polaków jednego, poważnego konkurenta - Donalda Tuska! To on, jak wynika z najnowszego sondażu, powinien stanąć w szranki z obecnym prezydentem.

Sondaż przeprowadzony przez IBRIS dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówi jasno, że 50 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej, 27,1 proc. sympatyków opozycji oraz 15,9 proc. ogółu badanych - widziałoby na fotelu prezydenckim byłego polskiego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej.

Jeśli nie Donald Tusk, to w grę zdaniem ankietowanych wchodzą jeszcze: Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Robert Biedroń. Poza podium znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz.

Myślicie, że wybory prezydenckie 2020 będą bardzo elektryzujące?

Czytaj także