18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy sondaż!

Tusk nabiera rozpędu! Porażka PiS jest nieunikniona?

03.08.2021  09:58
Donald Tusk coraz bliżej sukcesu
Donald Tusk coraz bliżej sukcesu Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nadzieja PiS na utrzymanie władzy powoli wygasa. Do walki o zwycięstwo wkroczył niedawno dawny wróg Jarosława Kaczyńskiego, dokonując tego, czego Koalicja Obywatelska nie potrafiła zrobić przez lata. KO jest o włos od wysunięcia się na prowadzenie w wyścigu po wyborczy triumf.

Donald Tusk po powrocie do kraju stał się nadzieją Koalicji Obywatelskiej na odzyskanie dawnego blasku, a nawet wygranie wyborów. Ostatnie wyniki sondaży wskazują, że były premier ma szansę na pokonanie osłabionego aferami PiS. Jednak powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej mocno zaszkodził pozostałym partiom opozycyjnym.

Sondaż wyborczy –  Donald Tusk dogania PiS

Nowy sondaż United Surveys dla wp.pl zapowiada spore zamieszanie na polskiej scenie politycznej. Gdyby wybory odbyły się w niedzielę, zwycięstwo odniósłby Jarosław Kaczyński. Na PiS chce głosować 34,4 proc. ankietowanych. W porównaniu do ubiegłego miesiąca partia odnotowała spadek o 1 punkt procentowy.

Na drugim miejscu znalazła się partia dowodzona przez Donalda Tuska. Koalicja Obywatelska może liczyć na 27,6 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 6,3 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Przewaga pomiędzy KO a rządem topnieje w zastraszającym tempie.

Największym przegranym obecnej sytuacji jest Szymon Hołownia, który ostatnio stracił ogromną część wyborców. Aktualnie Polska 2050 może liczyć na 10-procentowe poparcie (6,5 pkt proc. spadku).

Próg wyborczy przekroczy również Lewica (6.9 proc) oraz Konfederacja (5,9 proc.). Z niepewną sytuacją zmaga się natomiast PSL (5 proc.).

Badanie przeprowadzono 30 lipca na próbie 100 pełnoletnich wyborców. Najnowszy sondaż może być zapowiedzią większych zmian?

Czytaj także