18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

taki to pożyje

Tusk bez pracy zarobi kokosy. Prezydentura mu się nie opłaca

08.11.2019  09:36
Tusk bez pracy zarobi kokosy. Prezydentura mu się nie opłaca
Tusk bez pracy zarobi kokosy. Prezydentura mu się nie opłaca Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk nie będzie prezydentem, bo mu się to nie opłaca? Siedzenie w kapciach z gazetą, wyjdzie mu na zdrowie, a na konto i tak będą spływały grube pieniądze.

Donald Tusk podjął w ostatnich dniach bardzo ważną decyzję - nie stanie do walki o prezydenturę, powrót do polskiej polityki już go nie interesuje.

Jak się szybko okazało, polityk może spokojnie nic już nigdy nie robić. Sama emerytura byłego premiera będzie tak wysoka, że inni Polacy (inni wszyscy Polacy - nikt nie dostaje w naszym kraju tak dużo) mogą mu tylko pozazdrościć. A to nie wszystko.

Okazuje się, że bycie prezydentem Polski, Tuskowi się zwyczajnie nie opłaca. Ok, zarabiałby sporo (około 20 tysięcy złotych miesięcznie), ale musiałby się też sporo namęczyć codziennymi obowiązkami. A tymczasem...

Nic nie robiąc, zarobi kokosy

Tymczasem Donald Tusk może nie robić zupełnie nic, a i tak dostawać niezłą kasę. Gdy w grudniu skończy mu się kadencja szefa Rady Europejskiej, nie zostanie z niczym. Polityk jeszcze przez kolejne dwa lata dostawać będzie dodatek przejściowy, który, po zsumowaniu, wyniesie więcej niż to, co zarobiłby jako prezydent - podaje "Fakt".

Co miesiąc, przez dwa lata, na konto Tuska wpływać będzie około 57 tysięcy złotych, czyli po zsumowaniu, około 1,4 miliona złotych dodatkowych pieniędzy. A przecież, jeśli zdecyduje się jeszcze pracować, dojdą do tego wpływy z nowej fuchy...

Przeczytaj więcej
Komentarze