18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

chrum chrum

Tusk ostro jedzie politykom PiS: wieprze

Emilia Waszczuk
30.09.2021  11:50
Tusk o polityach PiS: wieprze na usługach kaczora
Tusk o polityach PiS: wieprze na usługach kaczora Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Dwa wieprze, kaczor i grube kocury - Donald Tusk porównuje rządy PiS do "Folwarku Zwierzęcego". Zamieściłna Twitterze dosadny komentarz i w kilku słowach rozgromił towarzystwo.

Prezentowanie grupie ludzi, ba, nawet pokazywanie jednej osobie czy posiadanie pewnych treści jest nielegalne, więc polscy politycy popełnili przestępstwo? Na jednej z ostatnich rządowych konferencji prasowych ministrowie w rządzie PiS wyświetlali slajdy z treściami zoofilskimi. Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak postanowili powrócić do dawnej metody straszenia imigrantami i wybrali na to jeden z najobrzydliwszych sposobów. Społeczeństwo próbowali przekonać, że niemal wszyscy koczujący na polsko-białoruskiej granicy ludzie to terroryści, pedofile, zoofile lub inni zwyrodnialcy.

Szybko okazało się, że politycy PiS kłamią. Jak dowiedli dziennikarze oko.press, prezentowane na konferencji prasowej zdjęcia nie pochodziły wcale z telefonów migrantów - to wyrywki z archiwalnych nagrań, od kilku lat dostępnych w sieci.

Tusk o politykach PiS: dwa wieprze

Teraz głośną i obrzydliwą w nienawistnym przekazie konferencję prasową skomentował w bardzo dosadnych i wybitnie oryginalnych słowach były premier, a dziś szef PO Donald Tusk. Polityk Mariusza Kamińskiego i Mariusza Błaszczaka nazwał... wieprzami. Nawiązał też do wielkiej afery, jaką w ostatnich dniach ujawniły polskie media - gigantycznych powiązań i obsadzania spółek skarbu państwa bliskimi Mateusza Morawieckiego i innych polityków PiS.

Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów

- napisał Donald Tusk na Twitterze. Oj dużo tu zwierzątek pani Donaldzie, ale chyba każdy wyłapał, o co chodzi...

Czytaj także
Przeczytaj więcej