18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Już lepszy Morawiecki?

SROMOTNA PORAŻKA TUSKA! Nikt go tu nie chce!

30.08.2022  11:58
Porażka Tuska. Polacy go nie chcą
Porażka Tuska. Polacy go nie chcą Fot: Foto Olimpik/Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Polacy wcale nie chcą rządów Donalda Tuska. Były premier nie powinien po raz kolejny obejmować fotela szefa rządu - stwierdzili wyborcy w sondażu Wirtualnej Polski.

Gdyby opozycja przejęła władzę w Polsce, a PiS poszło w odstawkę, kto powinien objąć stanowisko premiera? Choć partie opozycyjne planują rządzić wspólnie, lider może być tylko jeden. Kogo wybiorą politycy, dowiemy się za rok, o ile rzeczywiście Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory. Tymczasem Polacy już wskazali, kto ich zdaniem powinien stanąć na czele nowego rządu.

W Koalicji Obywatelskiej, która jest najsilniejszym ugrupowaniem opozycyjnym i ma największe szanse na pokonanie PiS, już powstał ponoć plan obsadzenia Donalda Tuska na stanowisku premiera. Polacy jednak nie popierają takiego rozwiązania. W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski polityk poniósł sromotną porażkę!

Porażka Tuska. Polacy go nie chcą

Pracownia spytała, który z liderów opozycji powinien zostać szefem rządu po wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Zdecydowanie największą sympatią i poparciem cieszy się drugi z liderów KO, obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wybór polityka na szefa rządu poparło 22,2 procent ankietowanych.

Dużym, lecz nieco niższym niż Trzaskowski poparciem cieszy się lider Polski 2050. Na Szymona Hołownię zagłosowało 19,6 procent badanych. Donald Tusk tymczasem zajął miejsce trzecie, ale jest daleko w tyle za liderami rankingu - na premiera typuje go 11,3 procent wyborców!

Rafał Trzaskowski na premiera

Donald Tusk poniósł porażkę, przyznać trzeba jednak, że i tak nie poszło mu najgorzej - są polityczni liderzy, którzy  cieszą się jeszcze mniejszą sympatią. W zestawieniu najsłabiej wypada Włodzimierz Czarzasty z poparciem ledwie 1,5 procent ankietowanych.

Krzysztofa Bosaka w roli premiera widzi 7,7 proc. Polaków, a Władysława Kosiniaka-Kamysza 8,3 procent. Aż 29,5 proc. ankietowanych nie potrafiło wybrać swojego faworyta.

logo Tu się dzieje