18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to może się źle skończyć

Trzęsienie ziemi w Polsce. PiS drży, Tusk powraca?!

30.10.2019  15:25
Trzęsienie ziemi w Polsce. PiS drży, Tusk powraca?!
Trzęsienie ziemi w Polsce. PiS drży, Tusk powraca?! Fot: Flickr

Dawny premier, dziś szef Rady Europejskiej, może wrócić do Polski. Platforma Obywatelska cieszy się i martwi jednocześnie. Jeśli jej największy polityk zechce startować w wyborach prezydenckich, mają szansę na wygraną. Ale to oznacza wielkie kłopoty dla Grzegorza Schetyny i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Donald Tusk na prezydenta? Od dawna Polacy analizują podobny scenariusz i co ciekawe, według kolejnych sondaży, to właśnie ten polityk miałby największe szanse pozbawić władzy Andrzeja Dudę. Część wyborców cieszy się na samą myśl, inni przeklinają (niekoniecznie pod nosem). Ale problem z powrotem polityka mogą mieć też jego partyjni koledzy.

Koalicja Obywatelska ciągle nie ustaliła, kogo wystawi w wyborach prezydenckich, a czas ucieka. W ostatnich dniach mówiło się o zorganizowaniu prawyborów w ugrupowaniu, po to, by wyłonić najlepszego kandydata. Okazuje się jednak, że mogą się one wcale nie odbyć.

Tusk wróci?

Choć Małgorzata Kidawa-Błońska już oznajmiła, że Polska jest gotowa na kobietę-prezydent, biedaczka może obejść się smakiem. Jej klub czeka bowiem na decyzję polityka z trójmiasta. Tę Tusk podjąć może już 8-9 listopada, a nie jak oznajmił wcześniej, dopiero 2 grudnia.

Jeśli Tusk zdecyduje się na start, wówczas prawyborów nie będzie

- mówi PAP bliski współpracownik Grzegorza Schetyny. Jak zaznacza, jego szef z Donaldem Tuskiem ma się spotkać w najbliższym tygodniu.

Jak powszechnie wiadomo, były szef PO to jedyny polityk, który może pozbawić władzy nie tylko Andrzeja Dudę, ale też Grzegorza Schetynę. Wszak to on, od wyjazdu Tuska z Polski, trochę nie najlepiej, ale jednak ciągle, uparcie rządzi partią.

Przeczytaj więcej
Komentarze