18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes wybaczy?

Tusk prosi o rozmowę z Kaczyńskim. "Jarku. Przepraszam"

16.10.2021  14:56
Jarosław Kaczyński wybaczy?
Jarosław Kaczyński wybaczy? Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Jarosław Kaczyński w wywiadzie z RMF FM stwierdził, że zgodzi się na debatę z Donaldem Tuskiem, jeśli ten go przeprosi. Lider Platformy Obywatelskiej nie zamierzał czekać i przekazał prezesowi PiS zaskakującą wiadomość. Aż się łezka w oku kręci!

Donald Tusk od dłuższego czasu wzywa Jarosława Kaczyńskiego na polityczną debatę. Niestety, prezes PiS wytrwale odmawia, szukając kolejnych wymówek. Podczas sobotniej rozmowy z RMF FM przyznał, że porozmawia z byłym premierem, o ile ten go przeprosi.

Gdyby powiedział przepraszam, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził - stwierdził polityk.

Do zgody miałoby doprowadzić również zaniechanie "ośmiu gwiazdek" oraz brzydkich słów skierowanych w stronę Kaczyńskiego.

Donald Tusk przeprasza prezesa PiS

Jarosław Kaczyński na odpowiedź lidera Platformy Obywatelskiej nie musiał długo czekać. Kilka godzin po wywiadzie prezesa, Donald Tusk złożył przeprosiny na swoim twitterowym profilu.

Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję - przekazał Tusk.

Ostatnia debata polityczna Tusk-Kaczyński odbyła się 12 października 2007 roku. Wtedy media uznały szefa PO za zwycięzcę dyskusji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej