18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczenie?

Tusk ujawnił, z kim pokona PiS. "Nie ma co jęczeć"

18.01.2022  14:58
Donald Tusk znalazł sposób na Jarosława Kaczyńskiego
Donald Tusk znalazł sposób na Jarosława Kaczyńskiego Fot: Jakub Kaminski/East News

Donald Tusk podzielił się swoim planem na wygranie przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. Były premier uważa, że w połączeniu z demokratyczną opozycją Jarosław Kaczyński zostanie odsunięty od władzy. Szef PO ujawnił też czy czeka nas POLEXIT.

Donald Tusk podzielił się swoją receptą na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości. Szef PO przyznał, że choć zarządza największą siłą opozycyjną, to namawia pozostałych, by "myśleli w kategoriach wspólnoty politycznej i zjednoczenia przed wyborami, także po to, żeby dobrze rządzić po wyborach".

Warunkiem podstawowym jest takie ułożenie opozycji, taka wspólna wola, wspólna determinacja i zestaw wspólnych poglądów, żeby nie ryzykować przegranej. Dziś mamy wszystko w swoich rękach - mówię o opozycji i mówię: "my", nie dlatego, żebym chciał dominować nad kimkolwiek innym, ale po prostu czuję, że opozycja demokratyczna w Polsce ma wystarczającą przestrzeń wspólną, żeby starać się myśleć o wspólnym starcie w tych wyborach - stwierdził Tusk.

Tusk dodał, że zamierza pokonać PiS wspólnie ze wszystkimi, którzy popierają demokratyczny zestaw poglądów i wartości. Były premier uważa też, że nie należy oglądać się za siebie, a trzeba skupić się na przyszłości i wygraniu wyborów mimo prowadzonej przez rząd propagandy czy służb wykorzystywanych przez PiS do podsłuchiwania polityków.

Będzie POLEXIT?

Donald Tusk na pytanie o POLEXIT powiedział, że "konflikt między Polską, a Unią Europejską nie istnieje, bo my mamy oczywiste wspólne interesy". Jak zaznacza, rząd nie szykuje się do wychodzenia z UE, lecz od lat stara się do wspólnoty zniechęcić Polaków, rozsiewając propagandę.

Ja nie sądzę, żeby w większość Polaków uległa tej idiotycznej, agresywnej propagandzie PiS-u i powiedziała: "Nie, nie chcemy być w Unii Europejskiej. Chcemy być sami" - stwierdził.

Zdaniem Tuska polityka rządu wypchnęła nas "na peryferia UE", a odbudowanie tej pozycji, którą kiedyś miała Polska będzie niezwykle trudne.