18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ostro!

Tusk wie jak pokonać PiS! Politycy ujawnili jego tajny plan

27.07.2021  21:43
Plan Tuska pozwoli wygrać wybory?
Plan Tuska pozwoli wygrać wybory? Fot: Piotr Molecki/East News

Donald Tusk po powrocie do Polski odbudował poparcie Koalicji Obywatelskiej, przywracając opozycji wiarę w zwycięstwo. Jednak na pokonanie PiS to nadal za mało, dlatego konieczne było opracowanie dodatkowego planu. Jak wygląda taktyka lidera KO?

Donald Tusk wrócił do Polski zaledwie kilka tygodni temu, a zdążył już sporo namieszać na polskiej scenie politycznej. Co ciekawe, według najnowszych sondaży na powrocie byłego premiera najwięcej tracą partie opozycyjne, choć PiS również zmaga się ze sporym kryzysem. Jednak do pokonania partii Jarosława Kaczyńskiego potrzebny jest konkretny plan, nad którym ostatnio pracowali politycy KO.

Donald Tusk chce wywabić Kaczyńskiego

Jak ustalił "Super Express" działacze KO sondowali, kto powinien zostać głównym wrogiem Donalda Tuska: Jarosław Kaczyński czy Mateusz Morawiecki. Na efekty dyskusji nie trzeba było długo czekać, gdyż obecnie w każdym wystąpieniu byłego premiera słyszymy słowa krytyki kierowane w stronę prezesa.

Premier nie kojarzy się tak źle naszym wyborcom, jak Kaczyński. Stąd w każdym przemówieniu Tuska występuje ten „zły Kaczyński”, a odniesień do Morawieckiego w ogóle nie ma. Donald wie, że Morawiecki to trudny przeciwnik, ze sznytem europejskim, znający się na gospodarce. Chcemy unikać obecnego szefa rządu, tylko Kaczyński i Macierewicz budzą największe upiory i mobilizują nasz elektorat - przekazał w rozmowie z se.pl anonimowy polityk KO.

Politycy PiS nie są zaskoczeni obojętnością Donalda Tuska w sprawie Mateusza Morawieckiego. Jak podkreślają "szef rządu jest lepszą wersją Donalda Tuska".

Tusk boi się Morawieckiego, bo w jakimś sensie Morawiecki jest takim Tuskiem, tylko o 20 lat młodszym. Morawiecki ładnie wygląda, spokojnie mówi, dobrze się prezentuje, więc obecny szef rządu jest lepszą wersją Donalda Tuska. I nie dziwię się, że lepsza wersja Tuska jest dziś zagrożeniem dla Tuska - stwierdził Bartosz Kownacki, poseł PiS.

Zdaniem Tomasza Siemoniaka starcie Tuska z Kaczyńskim jest niezwykle istotne, gdyż prezes od 14 lat unika debaty, zasłaniając się innymi osobami. Przywódca Zjednoczonej Prawicy w końcu zostanie wywabiony z cienia?

Czytaj także
Przeczytaj więcej