18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

strach ma wielkie oczy?

Kaczyński reaguje na powrót Tuska. JEST PRZERAŻONY?

Emilia Waszczuk
03.07.2021  11:57
Jarosłąw Kaczyński reaguje na powrót Donalda Tuska. Strach zajrzałmu w oczy?
Jarosłąw Kaczyński reaguje na powrót Donalda Tuska. Strach zajrzałmu w oczy? Fot: Piotr Molecki/East News

Czarny sen się spełnił? A może to tylko słaby straszak, przez który powieka nawet nie drgnie Jarosławowi Kaczyńskiemu? Prezes PiS skomentował powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.

Stało się - w sobotę 3 lipca Donald Tusk ogłosił oficjalnie, że wraca do Polskiej polityki. Były premier przejmie kierownictwo w Platformie Obywatelskiej, a jego celem jest odebranie władzy Jarosławowi Kaczyńskiemu i przywrócenie silnej pozycji Polski w świecie.

Donald Tusk w czasie swego sobotniego wystąpienia jawnie zaatakował prezesa PiS, nazywając go wicepremierem niebezpieczeństwa i oskarżając o skłócenie Polski z całym światem, oraz bratanie się z Rosją. To ostatnie zresztą przyznał sam Jarosław Kaczyński, który w piątek ogłosił, że zawarł pakt z przyjaciółmi Władimira Putina.

Jarosław Kaczyński komentuje powrót Donalda Tuska

O tym, że w sobotę ogłoszony zostanie powrót Donalda Tuska, wiadomo było już chwilę wcześniej. Tuż przed wystąpieniem byłego premiera głos w sprawie zabrał polityk, z którym zdecydowanie się nie przyjaźnią, a który byłego premiera podobno mocno się boi. Mowa oczywiście o wspominanym już Jarosławie Kaczyńskim.

Prezes PiS w rozmowie z "Gazetą Polską" ogłosił, że plotki o tym, jakoby Tuska się bał, to bzdury. Tu się nie ma czego bać, bo pozycja byłego premiera, byłego szefa PE i obecnego szefa europejskich ludowców jest tak słaba, że prawie nikt nie bierze go na poważnie. Ba - w Europie nikt go nie lubi i nie szanuje - twierdzi Kaczyński.

Z tego, co wiem, jego pozycja nie jest - mówiąc delikatnie - najmocniejsza. Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska - u nas dobrze znany, dowcipy o tym są - tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

Skąd wnioski o słabej pozycji Tuska w Europie? Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że Jarosław Kaczyński uważa go za polityka już wymarłego, niezdolnego zadziałać coś więcej dla Polski czy Unii Europejskiej.

Najpewniej nie ma innego wyjścia i musi wrócić. Taka jest brutalna prawda, cała reszta z tym proszeniem, wyczekiwaniem to teatr mający być może nieco osłodzić ten powrót lub uczynić go w ogóle możliwym

- powiedział prezes PiS.

Kaczyński nie boi się też podobno scenariusza, w którym PO mogłaby jakkolwiek odżyć i zagrozić PiS. Podobno nie ma na to najmniejszych szans. Bynajmniej nie dlatego, że polityka PiS jest tak dobra, a dlatego, że elektorat opozycji śpi i nie zamierza się budzić.

Czytaj także
Przeczytaj więcej