18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

plany grzechu warte

Tusk wraca do polityki? CHCE WYKOŃCZYĆ PiS i obalić rząd

23.04.2021  11:59
Donald Tusk wróci do Polityki? Ma jeden cel: zetrzeć PiS z powierzchni Ziemi
Donald Tusk wróci do Polityki? Ma jeden cel: zetrzeć PiS z powierzchni Ziemi Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Ex-premier i były szef Rady Europejskiej zrezygnuje z politycznej emerytury, by wymienić władzę w Polsce? Donald Tusk poinformował, że zamierza obalić rząd PiS!

Donald Tusk zmienia zdanie i jednak wróci do krajowej polityki? Odkąd przestał być szefem rządu i poszedł robić większą politykę w Unii Europejskiej, zarzekał się, że na polskie podwórko nie wróci. Po kilku latach władania Radą Europejską jego grafik mocno się jednak rozluźnił i zdaje się, że nasz ex-premier coraz częściej myśli o powrocie.

Jest jeden powód, dla którego Donald Tusk rozważa, czy by czegoś jeszcze na polskiej scenie politycznej nie zadziałać - to PiS.

Donald Tusk wraca do polityki? Chce obalić rząd

Partia Jarosława Kaczyńskiego rządzi w Polsce od 2015 roku. Kraj się zadłuża, notowania PiS słabną, w koalicji Zjednoczonej Prawicy rozgrywa się wojna, a prezes już wymyślił ponoć plan, jak przekupić Polaków i ile zapłacić im za głosy na PiS w kolejnych wyborach. W tym samym czasie prorządowe media grzmią: każdy, kto przyczynia się do rozpadu rządu, popełnia ciężki grzech. Donald Tusk postanowił więc, że pal licho - trochę jeszcze pogrzeszy.

W czwartek przychylny PiS dziennikarz Michał Karnowski oznajmił, że opozycja chce obalić rząd, próbując zablokować przyjęcie Funduszu Odbudowy i podejmując próby obalenia rządu.

Opozycja ewidentnie próbuje zagrać krajowym programem odbudowy w ten sposób, żeby go wywrócić i za tym, jak sądzi, wywrócić rząd i potem zbudować coś nowego, przejściowego, technicznego - w ten sposób prawica oddałaby władzę opozycji. Wszyscy, którzy do tego by się przyczynili, biorą na swoje sumienie duży grzech, nie wiem, czy tylko polityczny

- powiedział Michał Karnowski.

Słowa te bardzo spodobały się Donaldowi Tuskowi. Polityk odpowiedział Karnowskiemu na Twitterze, gdzie napisał krótko i stanowczo:

Czekam tylko na drugie szczepienie i idę grzeszyć.

Czyżby pan Donald zmienił jednak zdanie i w dniu 64 urodzin postanowił oznajmić Polakom, że wraca? Od lat wiadomo, że Jarosław Kaczyński boi się powrotu Donalda Tuska jak ognia, a dziś coraz głośniej i odważniej mówi się o tym, że połączenie sił ex-premiera i Rafała Trzaskowskiego mogłoby odbudować pozycję opozycji i  wywrócić polską politykę do góry nogami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej