18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes straci władzę?

Tusk zapewnia, że WYGRA KOLEJNE WYBORY. "Wiem co trzeba zrobić"

07.11.2021  16:28
Donald Tusk ogłosił zwycięstwo w wyborach
Donald Tusk ogłosił zwycięstwo w wyborach Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk w najnowszym wywiadzie opublikowanym przez "Newsweek" poinformował, że zjednoczona opozycja wygra kolejne wybory. Jak przyznaje, znalazł sposób na pokonanie Jarosława Kaczyńskiego, a zmiana władzy to tylko kwestia czasu. Pora na świętowanie?

Lider Platformy Obywatelskiej w wywiadzie z "Newsweekiem" stwierdził, że "w jakimś sensie umówił się, zobowiązał wobec nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale szerzej wobec opinii publicznej" do wygrania przyszłych wyborów.

My wygramy te następne wybory. Jestem o tym przekonany. Wiem, co trzeba zrobić - zadeklarował polityk.

Jak dodaje, strona opozycyjna ma ogromny potencjał, który zapewni zwycięstwo, choć teraz jest on jeszcze "niewystarczający do pokonania PiS". Kluczem ma być przywrócenie wiary w sukces oraz wymazanie wszelkich rozważań na temat kapitulacji.

Tusk zapewnia, że pokona Kaczyńskiego

Były premier zapewnił, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, jednak opozycyjni przywódcy muszą uwierzyć w swoje możliwości. Wymiana rządu zostanie przeprowadzona z udziałem silnej centrowej partii.

Jeśli chcemy wygrać z Kaczyńskim, to nikt o sobie nie może myśleć, jak o małej rybce. Bez silnej centrowej partii, nie będziemy w stanie ani zorganizować opozycji w całość, zdolną do pokonania PiS-u. I charakter tej zmiany też będzie ryzykowny, jeśli nie będzie poddany tej logice umiarkowanej przyzwoitości - stwierdził polityk.

Tusk zaznaczył, że Polska trafiła już nie tylko na peryferia wielkiej polityki, ale także peryferia Europy w sensie cywilizacyjnym i kulturowym. Jego zdaniem nasz kraj "coraz bardziej starcza się w stronę systemu wartości charakterystycznego dla Rosji, Turcji, paradoksalnie niektórych państw islamskich".

W Polsce mamy do czynienia dzisiaj z konfrontacją zła i dobra. I coraz częściej ta władza epatuje wszystkich czystym złem. Nie mam żadnej wątpliwości, że Polacy też potrzebują uzdrawiającego języka, że tak naprawdę sukcesy PiS-u mają swoje źródło również w tym - dość powszechnym - załamaniu języka polityki, które to zakłamanie postępowało z roku na rok - mówił lider PO.

Plan Tuska doprowadzi opozycję do sukcesu? Sondaże wyborcze pokazują, że przed liderem Platformy Obywatelskiej jeszcze bardzo dużo pracy...

logo Tu się dzieje