18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niezła sumka

Donald Tusk zarobił miliony. Jego przeciwnicy zielenieją z zazdrości

19.11.2019  16:28
Donald Tusk zarobił miliony. Jego przeciwnicy zielenieją z zazdrości
Donald Tusk zarobił miliony. Jego przeciwnicy zielenieją z zazdrości Fot: Instagram/Donald Tusk

Donald Tusk był premierem Polski, ale szybko okazało się, że stać go na wiele więcej. Nauczył się więc angielskiego i z polskiego rządu, przeniósł się do Parlamentu Europejskiego. A tam naprawdę doceniono jego umiejętności - został szefem.

Kadencja Donalda Tuska kończy się już za chwilę, mimo to polityk ani myśli wracać do kraju i startować w wyborach prezydenckich. Ostatnio na jaw wyszło, że już za chwilę może przejść na emeryturę i dostawać najwyższy zasiłek w Polsce. Teraz doszły do tego nowe informacje - Tusk dzięki pracy w Brukseli stał się milionerem!

Miliony Tuska

Gdy w 2014 roku Donald Tusk zaczynał pracę jako szef Rady Europejskiej, dostawał co miesiąc 105 tysięcy złotych. Od stycznia 2019 roku dostał sporą podwyżkę - jego pensja wzrosła do 140 tysięcy złotych miesięcznie.

Jak wyliczył se.pl, przez lata Tusk zarobił w Brukseli 6,7 milionów złotych. A gdyby tego było mało, na pożegnanie dostanie jeszcze odprawę - przez trzy lata może liczyć z tego tytułu nawet na 1,5 miliona. A do tego dochodzi jeszcze wspomniana wcześniej gigantyczna emerytura. Zazdrościcie?

Przeczytaj więcej
Komentarze