18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łamią obostrzenia!

Doradca premiera atakuje TVP. Jest oburzony

31.12.2020  12:51
TVP, Sylwester marzeń i krytyka doradcy premiera
TVP, Sylwester marzeń i krytyka doradcy premiera Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Doradca premiera ws. Covid-19 prof. Andrzej Horban przyznał, że jest oburzony postępowaniem TVP ws. "Sylwestra Marzeń", który - tak czy siak odbędzie się w Ostródzie.

TVP nie odpuszcza i pomimo nowych obostrzeń i zaleceń rządu - telewizja nie zamierza rezygnować z organizowania sylwestrowej imprezy. Odbędzie się ona w Ostródzie - zamiast jak co roku w Zakopanem, ale tak czy innaczej - będzie miała miejsce.

Doradca premiera do spraw Covid-19 prof. Andrzej Horban jest mocno oburzony takim postępowaniem TVP. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" postanowił szczerze powiedzieć, co sądzi na ten temat. Do tej pory rząd i TVP słynęły raczej ze wzorowych kontaktów - dlatego wiele osób może być szczerze zdziwionych takim obrotem sprawy.

TVP w ogniu krytyki doradcy premiera

Prof. Andrzej Horban jest zdania, że takich imprez jak "Sylwester Marzeń" TVP jeszcze długo nie powinno się robić - nawet na świeżym powietrzu. To jawne stwarzanie zagrożenia epidemicznego.

Każdy ma swój rozum i rozsądek. Nie wiem, co wyczynia TVP, ale wiem, że wszystkie zbiorowiska powinny być po prostu zakazane. Nie po to się zamyka stoki, nie po to się zamyka hotele, nie po to dzieci nie mogą jechać na ferie, żeby potem to marnować. Jeśli znowu wejdziemy we wzrost poziomu zakażeń, to mamy powtórkę z rozrywki, powtórkę tego, co już niedawno przechodziliśmy w październiku, w listopadzie, czyli 20 tys. ludzi znowu w szpitalach. I znowu pełen lockdown, jak w marcu i kwietniu, uruchamianie szpitali rezerwowych ze wszystkimi tego konsekwencjami

- wskazał doradca premiera Mateusza Morawieckiego.

Myślicie, że TVP w ostatniej chwili byłoby w stanie zrezygnować z urządzenia takiej imprezy? W końcu oglądalność tego dnia będą mieli na pewno kosmiczną, skoro reszta narodu zastosuje się do zakazu przemieszczania się i kwarantanny narodowej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej