18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak przykro..

Dramat Andrzeja Dudy. Prezydent wygwizdany

19.03.2021  13:49
Andrzej Duda został wygwizdany
Andrzej Duda został wygwizdany Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach upamiętniających 40. rocznicę Bydgoskiego Marca 1981. Przemówienie prezydenta było zagłuszone oraz wygwizdane. Zgromadzeni wykrzykiwali hasła takie jak: "Będziesz siedział" lub "Precz z kaczorem dyktatorem".

W piątek Andrzej Duda był gościem uroczystości związanych z rocznicą wydarzeń z marca 1981. Wizyta prezydenta nie należała do najprzyjemniejszych, gdyż zgromadzeni cały czas zakłócali jego przemówienia. Głowa państwa zacisnęła zęby i z trudem kontynuowała..

Dzięki państwa niezłomnej postawie, dzięki temu, że byliście odważni, dzięki temu, że pragnęliście wolnej Polski ponad wszystko, że ryzykowaliście wolność własną i byt swoich rodzin, my dzisiaj możemy cieszyć się wolną Polską - opowiadał prezydent.

Przemówienie Andrzeja Dudy było zagłuszane przez zgromadzonych mieszkańców. Protestujący za pomocą sygnałów dźwiękowych, syren i okrzyków starali się wyrazić swoją niechęć do prezydenta. Spośród tłumu można było usłyszeć hasła "Andrzej Duda, będziesz siedział" oraz "Precz z kaczorem dyktatorem".

Tłum wygwizdał prezydenta i premiera

W uroczystościach wziął również udział Mateusz Morawiecki. Premier przypomniał o bohaterach z 1981 roku oraz walce o wolną Polskę.

Nisko kłaniam się bohaterom tamtych dni, pobitym, ofiarom. Kłaniam się również naszej ówczesnej armii "Solidarności", która była ewenementem w skali świata. To dzięki wam, wspaniali członkowie i działacze tamtych czasów, my od ponad 30 lat cieszymy się wolną Polską i możemy żyć, kształcić się i pracować. Dziękujemy za determinację, walkę i odwagę - powiedział premier.

Przemowa Mateusza Morawieckiego również nie została odebrana pozytywnie. Po wystąpieniu prezydent wraz z premierem złożyli wieńce w miejscu pamięci wydarzeń z 1981 roku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze