18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

takie "państwo dobrobytu"

Dramat Kaczyńskiego. ZUS obciął mu emeryturę, a ceny rosną

02.12.2019  15:58
Dramat Kaczyńskiego. ZUS obciął mu emeryturę, a ceny rosną
Dramat Kaczyńskiego. ZUS obciął mu emeryturę, a ceny rosną Fot: Jan Bielecki/East News

Jarosław Kaczyński poczuł na własnej skórze Polskę pod rządami PiS? W czasie gdy ceny w sklepach rosną coraz bardziej, jemu ucięto emeryturą.

Ceny rosną, rośnie inflacja, od nowego roku czeka nas pasmo przerażających podwyżek, więc biedni Polacy chwytają się za kieszenie i bladzi z przerażenia kalkulują, czy lepiej kupić chleb, czy papier toaletowy. Szykuje się drożyzna, lub jak twierdzi premier Mateusz Morawiecki, państwo dobrobytu. A tymczasem...

Tymczasem niemiłe zaskoczenie czekało samego prezesa PiS. Okazało się bowiem, że ZUS z jakiegoś powodu uciął mu emeryturę. Dostaje mniej, mimo "trzynastki", mimo waloryzacji. Czy to oznacza, że i wielkiemu przewodnikowi partii rządzącej żyje się za rządów PiS gorzej?

Kaczyński z uciętą emeryturą

Choć szary Polak odczuwa podwyżki na własnej skórze, prezes Kaczyński raczej ich nie doświadcza. Dlaczego? Bo jego emerytura nawet po ścięciu wynosi więcej, niż powiedzmy trzy emerytury trzech przeciętnych seniorek...

Jeszcze w 2018 roku prezes Kaczyński dostawał co miesiąc 6444 złote. Po waloryzacji emerytura wzrosła mu o 180 złotych - w kieszeni polityka lądowało co miesiąc 6624 złotych. W 2019 roku świadczenie z niewyjaśnionych powodów spadło. Jak wynika z oświadczenia złożonego przez Kaczyńskiego na okoliczność zakończenia kadencji Sejmu, teraz z ZUS dostaje "tylko" 6454 złote.

Szczegółowych wyliczeń dokonali dziennikarze "Super Expressu". Oni też próbowali zrozumieć, skąd wzięła się obniżka. Jak na razie jednak ani CIS, ani PiS nie pofatygowali się, by na ich zapytanie odpowiedzieć.

Przeczytaj więcej
Komentarze