18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie płacz

Dramat Krzysztofa Bosaka. To koniec?

Emilia Waszczuk
18.12.2020  11:34
Sondaż wyborczy. Konfederacja poza Sejmem
Sondaż wyborczy. Konfederacja poza Sejmem Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Polscy "konfederaci" muszą porzucić marzenie o władzy? Najnowszy sondaż wyborczy nie daje im żadnych nadziei i spycha poza polityczny margines.

Smutny dzień nastał dla sympatyków Krzysztofa Bosaka i Janusza Korwin-Mikke. Choć ten drugi ostatnimi czasy nie uruchamiał "protokołu 1%" i siedzi cicho, notowania Konfederacji zdaje się, że mocno spadły.

Trzymamy oto w rękach wyniki najnowszego sondażu wyborczego. Jeszcze cieplutkie przywędrowały do nas z Onetu, dla którego badanie przeprowadził IBRIS. Co my tu mamy?

Sondaż IBRIS. Konfederacja poza Sejmem

W ostatnim badaniu Kantar mieliśmy prawdziwy szok i prawdziwe niedowierzanie - PiS i KO zrównały się. IBRIS daje nam zupełnie inny obraz polskich nastrojów politycznych. Choć i tu trzeba przyznać, że jest bardzo ciekawie,

Oto bowiem (gdyby wybory parlamentarne przeprowadzić w dobie pandemii i strajków, ale jeszcze przed ogłoszeniem narodowej kwarantanny), do Sejmu weszłoby pięć partii. I tu szok numer jeden - to nie PSL wypada poza próg wyborczy, a Konfederacja. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikke i Krzysztofa Bosaka otrzymało w badaniu zaledwie 4,9 procent głosów. PSL "aż" 6,1.

Teraz pora na kolejne zaskoczenie. Choć w Polsce trwa bunt, kolejne grupy wściekają się na władzę, PiS notuje wzrost zaufania i poparcia! Na partię rządzącą głos chciałoby oddać aż 33 procent badanych, czyli 4,3 proc. więcej, niż przed miesiącem.

Druga siła w Polsce to niezmiennie Koalicja Obywatelska, z wynikiem 22,3 proc. (spadek o 2,4 pkt.), trzecia - Polska 2050 Szymona Hołowni. Gwiazdor, który postanowił zostać politykiem, notuje poparcie rzędu 11 procent (-0,3 pkt). Na plus wychodzi za to Lewica, która w stosunku do poprzedniego miesiąca notuje wzrost poparcia o... jedną dziesiątą pkt i dziś ma 7,1 procent głosów.

Dodatkowo ciągle bardzo wielu Polaków nie wie, na kogo miałoby głosować - to aż 13,5 proc. wyborców!

Czytaj także