18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przeżuł ich i wypluł?

Płacz i zgrzytanie zębów w PiS. Trzaskowski rozgoni towarzystwo?

Emilia Waszczuk
15.06.2021  18:20
Rafał Trzaskowski gwoździem do trumny PiS?
Rafał Trzaskowski gwoździem do trumny PiS? Fot: Jakub Kamiński/East News

Nowe badanie IBRIS dla Onetu i kolejna smutna wiadomość dla PiS. W rankingu zaufania prezydent, premier i wszyscy inni mają potężnego wroga. Rafał Trzaskowski rozwala ich na łopatki.

Przykre wieści dla PiS we wtorek. Dopiero co dowiedzieli się, że na Podkarpaciu opozycja ma coraz większe poparcie społeczne (dotąd region ten był bastionem PiS) i wybory w Rzeszowie wygrał Konrad Fijołek, a już otrzymali kolejny policzek. Czy to możliwe, że Fijołek zwyciężył, bo publicznie poparł go najnowszy wróg publiczny "dobrej zmiany"?

Przez lata wszystko, co złe w Polsce, okazywało się winą Donalda Tuska. Przyszły jednak wybory prezydenckie w 2020 roku i wrogiem numer jeden został Rafał Trzaskowski. Kampania prezydencja polityka trwała kilka miesięcy krócej, niż kampania Andrzeja Dudy, a i tak ten zwyciężył z włodarzem Warszawy tylko o włos.

Minął rok od wyborów prezydenckich, a Trzaskowski cieszy się coraz większym poparciem społeczeństwa. Od kilku miesięcy bryluje w czołówce polityków z najwyższym zaufaniem społecznym. Tak jest także w czerwcu.

Rafał Trzaskowski pokona PiS?

To prawdziwy cios dla PiS. Gdy Polaków spytano o to, komu spośród polityków ufają, aż 40,6 proc. badanych wskazało Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki spadli na drugie miejsce, dostając po równo, każdy 40,5 proc. wskazań.

Wszyscy trzej panowie znaleźli się też na liście polityków, którym ludzie nie ufają. W odpowiedzi na pytanie, komu nie ufasz, Rafał Trzaskowski znów wypada tu najlepiej, dużo lepiej niż Andrzej Duda. Prezydenta Polski wskazało jako niegodnego zaufania aż 50,4 proc. głosujących, Rafała Trzaskowskiego - 42,2 proc. Mateuszowi Morawieckiemu nie ufa 45,3 proc. badanych.

Polacy nie ufają już PiS?

To nie koniec złych wieści dla PiS. Weźmy pod lupę pana prezesa, który ani myśli oddawać władzy potomnym. Jarosław Kaczyński zdaje się zupełnie nie przejmować tym, że ufa mu zaledwie 30,9 proc. badanych. A może wręcz cieszy go fakt, że jest jednym z najbardziej znienawidzonych polityków? W rankingu nieufności wskazało go aż 58,5 proc badanych!

Poza Kaczyńskim na podium nieufności znaleźli się też Zbigniew Ziobro - zwycięzca - z wynikiem 68,7 proc. głosów, oraz Krzysztof Bosak i Jarosław Gowin - obaj po 56,7 proc. wskazań. Zaraz za podium znalazł się z kolei jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości - pechowiec Jacek Sasin. Nie ufa mu aż 54,4 proc. głosujących!

Czytaj także