18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie płacz Jarek, bo tu miejsca brak...

Koszmarny wynik PiS w sondażu. Kaczyński może się pakować

Emilia Waszczuk
16.01.2022  10:23
PiS notuje spadek poparcia. Koniec dobrej zmiany?
PiS notuje spadek poparcia. Koniec dobrej zmiany? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Kończy się era PiS w Polsce? Koalicja Jarosława Kaczyńskiego notuje najniższe od miesięcy poparcie wyborców i niebezpiecznie zbliża się do... oddania władzy opozycji. 

A cóż to się wydarzyło na naszym podwóreczku politycznym? Małe trzęsienie ziemi, niezrozumienie obywateli, gospodarczy kryzys, inflacja i drożyzna? Rządzący myśleli, że gdy naobiecują Polakom pieniędzy, Polacy znów w to uwierzą i będą wychwalać ich pod niebiosa. Nie wychwalają, jest wręcz przeciwnie. Poparcie dla PiS systematycznie spada i dziś osiągnęło wynik tak niski, że Jarosław Kaczyński może dostać palpitacji serca.

Nie będzie już więcej rządzenia? Skończy się (nie)dobra zmiana? Do władzy dojdzie opozycja? Albo PiS coś zrobi, albo czeka ich sromotna porażka.

Poparcie PiS spada. Sondaż IBRIS

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadziła dla Onetu pracownia IBRIS. Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 50,8 procent badanych, a 8,4 proc. ciągle waha się, czy do urn iść, czy nie iść. Przejdźmy jednak do danych najważniejszych, czyli słupków poparcia.

Tu PiS zalicza spadek i notuje zaledwie 30,1 procent głosów obywateli. A przypomnijmy sobie, że - wedle IBRIS - jeszcze we wrześniu na partię głosować chciało blisko 37 procent osób w kraju! Patrząc w drugą stronę, czyli na wyniki najsłabsze w całej kadencji, cofamy się do września 2020, gdy Jarosław Kaczyński i jego kumple notowali wynik 28,7 procent. Jeśli dalej tak "dobrze" będzie szło im rządzenie Polską, mogą wkrótce pobić swój niechlubny rekord.

Opozycja przejmie władzę?

Tymczasem zaglądamy co tam u opozycji. Cóż, tym nadal coś  mocno nie wychodzi i nie potrafią przekonać do siebie ludzi.  Nadal są daleko w tyle za najmocniejszą w kraju koalicją Zjednoczonej Prawicy, choć gdyby się spięli...

KO może dziś liczyć na głosy 20,2 procent obywateli. Polskę 2050 Szymona Hołowni popiera dziś 12,1 procent Polaków, a kolejną w zestawieniu Konfederację 8,6 proc. Na Lewicę głosować chce 7,3 procent osób w kraju, a na PSL 6. Aż 15,7 procent badanych chciałoby iść do wyborów, ale nie wie, na kogo zagłosować.