18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tak źle nie było od 20 lat

PIS POGRĄŻY POLAKÓW? Drożyzna szaleje, zabójczy rekord inflacji

Emilia Waszczuk
29.10.2021  14:17
PiS doprowadzi Polaków na skraj ubóstwa? Rekordowa Inflacja
PiS doprowadzi Polaków na skraj ubóstwa? Rekordowa Inflacja Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Bieda aż piszczy, portfele coraz bardziej puste. Wydajemy coraz więcej, kupujemy i nabywamy coraz mniej. Inflacja w Polsce pobiła kolejny, przerażający rekord.

Już niedługo nie będziemy w stanie spełnić życzenia Mateusza Morawieckiego i (cytując) "zapier*alać za miskę ryżu", bo nawet na ryż nie będzie nas stać. Inflacja w Polsce szaleje, a wraz z nią pogłębia się drożyzna. Tak źle nie było od 20 lat, a będzie jeszcze gorzej.

Główny Urząd Statystyczny podał w piątek wstępne wyliczenia za październik. Wynika z nich, że w ostatnim miesiącu ceny w Polsce wzrosły średnio o 5,8 proc. rok do roku i o 1 proc. w stosunku do września.

Rekordowa inflacja w Polsce

Przez ostatnie miesiące inflacja rosła, jednak w ostatnich tygodniach mocno przyspieszyła. Dla przykładu wynosiła 5 proc. w lipcu, 5,5 w sierpniu i 5,8/5.9 we wrześniu. Teraz jest to 6,8 procent. A dopiero co zapewniano nas, że 6 procent przekroczymy dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku!

Nie dość, że już panuje potworna drożyzna, to eksperci prognozują dalszą tragedię. Zdaniem analityków z Instytutu Ekonomicznego już w grudniu inflacja przekroczyć ma 7 procent!

Tusk oskarża PiS o drożyznę i zapaść gospodarczą

W związku z piątkowym ogłoszeniem GUS, konferencję prasową zwołał główny przedstawiciel polskiej opozycji politycznej Donald Tusk. Były premier zauważył, że tak złej sytuacji w kraju nie było od 2001 roku. Grzmiał, że polskie rodziny są w potrzasku, a rząd doprowadził do sytuacji sprzed wstąpienia kraju do Unii Europejskiej.

To jest dramatyczna prognoza dla polskiej gospodarki i rodzinnych budżetów. Rządy PiS-u odziedziczyły gospodarkę w bardzo stabilnym stanie i trochę im to zajęło, aby doprowadzić ją do stanu przedzawałowego

- powiedział Donald Tusk.

Kluczowymi powodami, dla których inflacja w Polsce rośnie, dla których to w Polsce płaci się największą cenę za metr kwadratowy mieszkania, wzrost cen energii plasuje nas na podium w Europie - to jest niekompetencja tej władzy. Im wszystko leci z rąk. Oni naprawdę po kilku latach potrafili rozwalić jedną z najbardziej kwitnących, najbardziej obiecujących gospodarek w Europie - dodał.