18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ostro?

Druga tura wyborów do POWTÓRKI?! Coraz więcej protestów

21.07.2020  14:59
Druga tura wyborów do POWTÓRKI?! Coraz więcej protestów
Druga tura wyborów do POWTÓRKI?! Coraz więcej protestów Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Druga tura wyborów prezydenckich powinna zostać powtórzona? Do Sądu Najwyższego wciąż spływają protesty wyborców, rozczarowanych przebiegiem głosowania.

Druga tura wyborów prezydenckich zostanie powtórzona? Chociaż dziś o 17:30 Andrzej Duda otrzyma z rąk Państwowej Komisji Wyborczej uchwały w sprawie stwierdzenia wyników wyborów - w Sądzie Najwyższym robi się gorąco.

Wciąż spływają tam nowe protesty wyborcze. Ich liczba przekroczyła już 6 tysięcy - wyborcy mają uwagi co do przeprowadzenia głosowania, które ich zdaniem mogłyby wpłynąć na ostateczny wynik wyborów.

Druga tura wyborów do powtórki?!

Izba Kontrola Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN może w takim przypadku stwierdzić nieważność głosowania. Oznaczałoby to wtedy, że druga tura wyborów musiałaby zostać powtórzona.

Wiadomo, że wniosek o unieważnienie wyborów złożyła już m.in. Koalicja Obywatelska, ponieważ w odczuciu szefa PO, Borysa Budki, "wybory zostały przeprowadzone nieuczciwie".

Chociaż aktualnie wiemy o 6 tysiącach protestów wyborczych, to poczta polska i polskie placówki dyplomatyczne wciąż dostarczają do Sądu Najwyższego nowe pisma. Na ocenę kilku tysięcy protestów i wydanie uchwały ws. ważności wyboru prezydenta Sąd Najwyższy ma czas do 3 sierpnia.

Myślicie, że czeka nas powtórka z tych emocji?

Przeczytaj więcej
Komentarze