18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bye bye PiS

PiS do lamusa! Ten sondaż przerazi Kaczyńskiego

Emilia Waszczuk
05.11.2020  08:22
Koniec władzy PiS w Polsce? Nowy sondaż
Koniec władzy PiS w Polsce? Nowy sondaż Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Jarosław Kaczyński przegiął w skłócaniu społeczeństwa, a Mateusz Morawiecki zawalił walkę z pandemią? Polacy są wściekli na PiS - poparcie dla partii spada w zawrotnym tempie.

Notowania PiS ciągle lecą, w dół oczywiście. Partia rządząca rozwścieczyła już tak dużą grupę obywateli, że gdyby doszło do wcześniejszych wyborów, straciliby samodzielne panowanie w Polsce. Co więcej, najprawdopodobniej nie mieliby szans na większościową koalicję.

Kolejne sondaże mówią to samo - PiS traci, zyskuje opozycja. Prawo i Sprawiedliwość dalej pozostaje wprawdzie najmocniejszą partią w Polsce, ich przewaga sięga już jednak zaledwie kilku procent.

Sondaż wyborczy. PiS traci władzę

Według najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu, gdyby teraz wybierać nowy parlament, do Sejmu weszłoby sześć partii. Najwięcej głosów zdobyłoby PiS z poparciem 28,7 procent. Drugie miejsce zdobywa Koalicja Obywatelska, na którą głosować chce 24,7 procent badanych. Między oboma ugrupowaniami pozostaje więc zaledwie 4 procent różnicy!

O tym, kto władałby w Polsce, zdecydowałyby ewentualne koalicje. Kto i z kim miałby je nawiązać? Poza PiS i KO do Sejmu wszedłby nowy ruch Szymona Hołowni - Polska 2050. Celebryta-polityk może dziś liczyć na 11,3 proc. poparcia. Czwarta siła w Polsce to Lewica, której przypada 7 procent głosów.

Do Sejmu weszłyby także Konfederacja i PSL - oba ugrupowania są jednak na granicy i notują po 5,1 proc. głosów wyborców. Dla porównania, w ostatnim badaniu dla "Rzeczpospolitej" do Sejmu weszłyby zaledwie 4 ugrupowania - Konfederacja i PSL znalazłyby się poza progiem wyborczym!

Polacy nie chcą głosować w wyborach

Niestety, nastroje społeczne są złe, wręcz bardzo złe i Polacy nie chcą głosować w wyborach. Gdyby więc doszło dziś do głosowania, frekwencja byłaby stosunkowo niska.

Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało zaledwie 47,1 procent ankietowanych, z czego 33,6 procent zdecydowanie wybrałoby się do urn, a reszta "raczej" poszłaby głosować. Zdecydowanie nie chce głosować aż 16,1 procent badanych.