18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dostało się

Duda broni pedofila. Trzaskowski ostro i bez litości

04.07.2020  19:12
Rafał Trzaskowski ostro o ułaskawieniu pedofila
Rafał Trzaskowski ostro o ułaskawieniu pedofila Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rafał Trzaskowski odniósł się do głośnej ostatnio sprawy ułaskawienia pedofila przez Andrzeja Dudę. Zajął jasne stanowisko. Prezydent nie będzie zadowolony.

Andrzej Duda ułaskawił pedofila i twierdzi, że w ten sposób pomógł jego ofierze. Mówienie o tym nazywa "brudną kampanią" i "bezpardonowymi atakami". Nie rozumie też, dlaczego społeczeństwo oburzyła jego decyzja.

W sobotę w Częstochowie odniósł się do sprawy Rafał Trzaskowski. Konkurent Andrzeja Dudy w walce o prezydenturę postawił sprawę jasno: prezydent nie ma prawa podejmować takich decyzji. Pedofilów się nie ułaskawia.

Trzaskowski ostro

Rafał Trzaskowski w Częstochowie zwrócił uwagę na fakt, że Andrzej Duda lubi ułaskawiać ludzi, których ułaskawiać się nie powinno. Przypomniał, że właśnie od tego zaczął swoją prezydenturę - darował wyroki partyjnym kolegom. Kadencję kończy też w niepięknym stylu - zdjęciem kary z przestępcy seksualnego.

Chcę wam jasno powiedzieć, że nie ma mowy o ułaskawieniu koleżanek i kolegów partyjnych, którzy złamali prawo, ale również nie powinno być mowy o ułaskawieniu kogoś, kto zamachnął się na coś najważniejszego, czyli na rodzinę. Nie ma mowy o ułaskawieniu pedofila i nie może być mowy w Polsce

- grzmiał Trzaskowski.

Polityk zapowiedział, że jako prezydent będzie chciał, by informacje o ułaskawieniach były przedstawiane obywatelom. By każdy wiedział, jakie decyzje podejmuje głowa państwa i komu odpuszcza kary. Zapowiedział też wprowadzenie jasnych przepisów, a w nich między innymi określenia, jacy przestępcy nie mogą ubiegać się o prawo łaski.

Żeby jasno z ułaskawienia wyłączyć tych wszystkich, którzy dopuszczają się takich przestępstw jak gwałt, pedofilia, czy morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. To nie powinno być przedmiotem ułaskawienia. Ale najważniejsze, żeby nie ułaskawiać również kolegów i koleżanek partyjnych, bo od tego zaczął pan prezydent - mówił Trzaskowski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze