18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spełni obietnice?

Duda pójdzie do klasztoru? "Taka tradycja"

Wojciech Kozicki
07.08.2020  15:52
Druga kadencja Andrzeja Dudy - czy spełni obietnice?
Druga kadencja Andrzeja Dudy - czy spełni obietnice? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2020 i złożył liczne obietnice na kolejną kadencję. A jeśli ich nie dotrzyma? Radosław Sikorski sugeruje, że wówczas prezydent zgodnie z tradycją powinien wstąpić do klasztoru.

Jaka będzie druga kadencja Andrzeja Dudy? Polityk Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski w Polsat News zapewnił, że prezydent nie dotrzyma obietnic. Jego zdaniem, tradycja nakazuje, by wówczas głowa państwa wstąpiła do klasztoru. Czy zwycięzca wyborów rzeczywiście powinien w 2025 roku przywdziać habit i porzucić wszelkie ziemskie pokusy?

Sikorski wróży Dudzie klasztor

Przypomnijmy, że jest taka tradycja. Król Jan Kazimierz zrezygnował, gdy Sejm nie pozwolił mu dotrzymać Ślubów Lwowskich. To wydaje mi się byłoby właściwie dla prezydenta Dudy, bo nie sądzę, by jego druga kadencja była sukcesem – powiedział Sikorski w programie „Graffiti”.

Przy okazji Sikorski zapewnił, że rząd buduje autorytarny system, a historia wystawi mu za to rachunek. Dodatkowo, europoseł lubiący jeść ośmiorniczki na koszt podatnika, zdradził jak opozycja mogłaby wygrać kolejne wybory parlamentarne.

Do niektórych wyborców PiS trzeba dotrzeć przede wszystkim obnażając kłamstwa rządowej propagandy. Bo ci ludzie żyją w innym bąblu informacyjnym i trudno się do nich dociera. Stąd uważałem, że należało jechać na debatę do Końskich – powiedział Radosław Sikorski. (Polsat News)

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze