18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozpęta Dudokalipsę?

Duda grozi Rosji atakiem nuklearnym

Wojciech Kozicki
23.09.2022  09:07
Duda grozi Putinowi atakiem jądrowym. "Spodziewać się odpowiedzi"
Duda grozi Putinowi atakiem jądrowym. "Spodziewać się odpowiedzi" Fot: STEPHANIE KEITH/Getty AFP/East News, Shutterstock/Keith Tarrier

Władimir Putin grozi światu rosyjskim arsenałem nuklearnym. Tymczasem prezydent Andrzej Duda na szczycie ONZ w Nowym Jorku również zagroził Rosji atomem. Oczywiście amerykańskim, ale jego wypowiedź i tak mogła wzbudzić niepokój. Czy jednak będzie to niepokój na Kremlu?

Prezydent Andrzej Duda w USA przeciwstawia się Putinowi i odpowiada na groźby użycia arsenału nuklearnego. Polski polityk na szczycie ONZ w Nowym Jorku powiedział, że poważnie traktuje rosyjskie groźby i przypomniał z dumą, że „w Stanach Zjednoczonych też są przyciski odpalające rakiety z ładunkami nuklearnymi".

Duda w USA odpowiada na groźby Rosji. III wojna światowa?

Duda na szczycie ONZ podkreślał jak wielką potęgą nuklearną są Stany Zjednoczone i że amerykańskie rakiety jądrowe to „groźba dla Rosji". Ostrzegł, że jeśli Władimir Putin zdecyduje się zaatakować świat atomem, może spodziewać się odpowiedzi.

Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli Putin zdecyduje się na atak nuklearny, chociażby bronią taktyczną, to Rosja znajdzie się „poza nawiasem cywilizowanego i uczciwego świata, jakby przestała istnieć”.

Stany Zjednoczone są wielką potęga nuklearną, największą na świecie potęga militarną i to że Stany Zjednoczone traktują tą groźbę rosyjską poważnie, to jest także i groźba i dla Rosji. Jeżeli Rosja przełamie wszystkie tabu i wobec państwa, które nie posiada broni nuklearnej i prowadzi dzisiaj obronę swojego terytorium, stosując wyłącznie konwencjonalne uzbrojenie, jeżeli nawet taktyczna broń nuklearna zostanie wobec tego państwa użyta, to Rosja może się spodziewać odpowiedzi – powiedział Andrzej Duda na szczycie ONZ w USA.

Czytaj także