18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocno oberwali

Duda i Morawiecki KOŃCZĄ KARIERĘ?!

29.09.2021  10:46
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają kryzys
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają kryzys Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mogą zacząć bać się o swoje stanowiska. Polacy przemówili bardzo stanowczo. To już koniec prezydenckiej i rządowej kariery zawodowej?

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki dzierżą stery polskiej władzy, ale obywatele nie są z nich do końca zadowoleni. Przemówili w oficjalnym badaniu i jego wynik powinien dać obu panom do myślenia.

Wyniki najnowszego sondażu, w którym Polacy wyrażali swoją opinię o prezydencie Andrzeju Dudzie i premierze Mateuszu Morawieckim, mogą być dla nich zaskakujące. Tym bardziej że może się wydać, iż panowie są zadowoleni ze swoich rządów. Mimo wszystko obok tak złych wskazań obywateli naprawdę ciężko przejść obojętnie.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki oberwali od Polaków

Jak wynika z sondażu IBRiS opublikowanego w środowej "Rzeczpospolitej" - zarówno prezydent, jak i premier mają przewagę ocen negatywnych nad pozytywnymi.

Czołowi politycy otrzymali bardzo podobne wyniki. Działania premiera Mateusza Morawieckiego negatywnie ocenia 49 proc. respondentów, a prezydenta Andrzeja Dudy – 48 proc. pytanych. Z sondażu wynika również, że 9 proc. badanych nie ma zdania na temat pracy premiera. Pozytywnie działania premiera Mateusza Morawieckiego oceniło 42 proc. ankietowanych, a prezydenta Andrzeja Dudy – 45 proc., natomiast źle ocenia głowę państwa aż 52 proc. badanych.

Jak podkreślają specjaliści, ta tendencja widoczna jest już od wielu miesięcy. To zła wróżba dla rządzących. W końcu to od obywateli zależy ich utrzymanie się u władzy, które jest coraz bardziej wątpliwe.

Trzeba jednak pamiętać, że Andrzej Duda wciąż dopiero odrabia straty, które przyniósł mu październik 2020 roku – czyli wybuch masowych protestów kobiet po werdykcie TK w sprawie aborcji. Jeszcze we wrześniu 2020 r. prezydent cieszył się pozytywnymi ocenami 54 proc. badanych, a zaledwie 42 proc. oceniało go negatywnie

– zauważono.

Myślicie, że te sprawy faktycznie da się jeszcze nadrobić?