18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiedy debata poniesie za mocno

Duda jest antyszczepionkowcem? Tłumaczy się z tych słów po nocach

07.07.2020  09:21
Duda jest antyszczepionkowcem? Tłumaczy się z tych słów po nocach
Duda jest antyszczepionkowcem? Tłumaczy się z tych słów po nocach Fot: Jan Bogacz/TVP/East News

Andrzej Duda wziął wczoraj udział w jednej z dwóch oddzielnie organizowanych debat prezydenckich w Polsce. Podczas odpowiadania na pytania, trochę go poniosło. Walka o reelekcję trwa, a emocje sięgają zenitu. 

Andrzej Duda pojawił się wczoraj na antenie TVP i odpowiadał na pytania "przypadkowych" obywateli, prawdopodobnie czytając przy okazji z promptera.  W pewnym momencie, kiedy pojawił się temat szczepionki na koronawirusa - Duda pokazał prawdziwe oblicze.

Andrzej Duda jest antyszczepionkowcem?

Czyżby tym sposobem chciał zyskać głosy antyszczepionkowców? Co jednak z osobami, która są za obowiązkowymi szczepieniami i których wśród wyborców Dudy jest również bardzo dużo? Czasem w ferworze walki łatwo zgubić kierunek.

Jeżeli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorosły chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić (...) Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce - to jest jego osobista decyzja

- powiedział w Końskich Andrzej Duda. 

Przy okazji zapewnił, że w Stanach opracowywany jest lek na COVID-19 i że był to jeden z tematów jego niedawnych rozmów z Donaldem Trumpem.

Nie ukrywam, że mam nadzieję, że rzeczywiście ten lek zostanie tam właśnie - w Stanach Zjednoczonych opracowany i że my dzięki tej współpracy będziemy tymi, którzy w pierwszej kolejności będą mogli z niego skorzystać. Kto współpracuje, kto współdziała, kto współuczestniczy w badaniach, w sposób oczywisty dla mnie jest uprawniony do tego, żeby być wśród tych pierwszych, którzy później korzystają z tego dobrodziejstwa

- dodał.

Za wypowiedź o szczepionkach na Andrzeja Dudę spadły gromy. Z tej przyczyny prezydent zaczął tłumaczyć się ze swoich słów na Twitterze... Jeszcze tej nocy!

- pisał obecnie urzędujący prezydent.

Waszym zdaniem Duda dalej jest stabilny?

Czytaj także