18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiedy zaprzysiężenie?

Duda kontra koronawirus. "Prezydent jest badany"

Wojciech Kozicki
06.10.2020  10:27
Zaprzysiężenie nowego rządu - koronawirus nie powstrzyma Andrzeja Dudy
Zaprzysiężenie nowego rządu - koronawirus nie powstrzyma Andrzeja Dudy Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Kiedy zaprzysiężenie rządu i nowych ministrów? Andrzej Duda zdecydował, że odbędzie się we wtorek. Czy przez decyzje cały Sejm zostanie zarażony koronawirusem?

Zaprzysiężenie nowych ministrów miało się odbyć w poniedziałek po południu, ale kolejni politycy zostali zakażeni koronawirusem, wielu trafiło na kwarantannę. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował jednak, że COVID-19 nie powstrzyma Andrzeja Dudy przed zatwierdzeniem zmian w składzie Rady Ministrów. Zależy mu przede wszystkim, aby rząd  mógł pracować i zająć się odbudowywaniem gospodarki.

Zaprzysiężenie nowych ministrów i koronawirus

Przygotowaliśmy się do tej uroczystości w sposób szczególny, przede wszystkim przestrzegając wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Andrzej Duda podjął decyzję, że dokona zmian w składzie Rady Ministrów we wtorek o godzinie 14 – zapewnia Spychalski. (Polsat News)

Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że Sejm jest przygotowany, a wdrożone procedury chronią przed koronawirusem. Zapewniono, że politycy, którzy obecnie przebywają na kwarantannie, nie będą uczestniczyć w zaprzysiężeniu. Pozostali politycy dostali od Dudy zielone światło.

Czy prezydent Andrzej Duda nie boi się koronawirusa?

Prezydent jest badany jak każda osoba w Polsce, kiedy są zalecenia. Jeśli były zalecenia lekarzy, to był badany. Nie ma prewencyjnych badań w Pałacu Prezydenckim – zapewnia Błażej Spychalski. (Polsat News)

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze