18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaboli

Duda ostatecznie pokonany! Sąd nie miał wątpliwości

24.06.2020  12:00
Andrzej Duda przegrywa w sądzie
Andrzej Duda przegrywa w sądzie Fot: Shutterstock

Andrzej Duda przegrał w sądzie z Rafałem Trzaskowskim. Zażalenie jego sztabowców zostało odrzucone.

W piątek 19 czerwca sztab Andrzeja Dudy złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Zarzucili mu kłamstwo w sprawie jednej z wypowiedzi, wygłoszonych w czasie wieców wyborczych. Niestety dla PiS i Andrzeja Dudy, Sąd Okręgowy w słowach o bezrobociu, które padły z ust Trzaskowskiego, nie doszukał się kłamstwa. To oczywiście nie spodobało się pozywającym, którzy złożyli od wyroku zażalenie.

Sąd zdecydował

W środę Sąd Apelacyjny podjął się ostatecznego rozpatrzenia sprawy. Już wiadomo - Rafał Trzaskowski nie kłamał, a sztab Andrzeja Dudy i sam prezydent muszą obejść się smakiem. Zażalenie zostało odrzucone, nie będzie sprostowania i przeprosin.

Zażalenie komitetu wyborczego Andrzeja Dudy na orzeczenie sądu I instancji w procesie przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu prawomocnie oddalone - orzekł Sąd Apelacyjny.
Pojęcie "dziś" nie może być traktowane dosłownie, a jeśli mówimy, tak, jak wnioskodawca proponował: "dziś w ostatnim czasie", to już wchodzimy w różne interpretacje, bo można przez "ostatni okres" rozumieć okres epidemii, okres od początku 2020 r., ale również okres od wyboru obecnego prezydenta na ten urząd - uzasadniła swoją decyzję sędzia Marzena Konsek-Bitkowska.

Sędzina wskazała również na fakt, że mówiąc o osobach, które utraciły pracę, nie można patrzeć jedynie na obywateli zarejestrowanych i zatrudnionych przed zwolnieniem na umowie o pracę. Informacja o bezrobociu obejmuje też osoby, które utraciły możliwość zarobkowania na podstawie umów zlecenia lub osób w samozatrudnieniu, które utraciły kontrakty - tłumaczyła Konsek-Bitkowska.

Od tej decyzji sztab Andrzeja Dudy nie może się już odwołać.

logo Tu się dzieje