18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wspierać polską rodzinę"

Duda podpisał projekt. Blokada adopcji przez pary jednopłciowe

Wojciech Kozicki
06.07.2020  14:59
Duda podpisał projekt zmiany Konstytucji
Duda podpisał projekt zmiany Konstytucji Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Andrzej Duda chce wygrać wybory prezydenckie i walczy o każdy głos. Deklaruje na wiecach, że zamierza dbać o bezpieczeństwo dzieci i polskiej rodziny. Podpisał projekt, który ma wprowadzićzmiany w Konstytucji i doprowadzić do zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Rafał Trzaskowski nigdy nie ukrywał sympatii do ruchów LGBT w Polsce. Zapowiadał tęczową Warszawę z paradami miłości, podpisał kartę LGBT, mówił o homoseksualnych ślubach w stolicy.  Co więcej. otacza się ludźmi takimi jak wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, który otwarcie mówił o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Andrzej Duda najwyraźniej chce pokazać, że jest zdecydowanie po przeciwnej stronie barykady. Jego rzecznik Błażej Spychalski oświadczył nawet, iż „Trzaskowski najpierw mówi o tym, że dopuszcza adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, a później deklaruje, że nie dopuszcza".

Andrzej Duda kontra adopcja dzieci przez pary jednopłciowe

Andrzej Duda kilka dni temu zapowiedział, że chce, by w Konstytucji był zapis o tym, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Podpisał już projekt, który będzie skierowany do Sejmu jeszcze dziś.

Bardzo się cieszę, że mogę zrealizować moją obietnicę, którą złożyłem w ostatnią sobotę w Szczawnie-Zdroju, ale przede wszystkim ogromnie się cieszę z tego, że realizuję nadal to, co założyłem od samego początku mojej prezydentury, a co było moim celem także jeszcze zanim zostałem prezydentem RP - wspierać polską rodzinę, chronić polskie dzieci, działać tak, aby polskie społeczeństwo mogło się jak najlepiej rozwijać – oznajmił Andrzej Duda.

Projekt zapewne będzie w pełni zaakceptowany przez PiS. Prezydent liczy jednak, że poprą go również PSL, Konfederacja, a nawet część Platformy Obywatelskiej. Wyraził nadzieję, że temu zapisowi z rangą konstytucyjną bezpieczeństwo dzieci i troska o dobro dziecka będą w dużo większym stopniu realizowane.

Jak tłumaczy rmf24.pl, zgodnie z prezydenckim projektem nie będzie mogła przysposobić małoletniego osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci. Sąd będzie musiał sprawdzić, czy osoba, która chce indywidualnie dokonać adopcji, pozostaje w jednopłciowym związku.

Przeczytaj więcej
Komentarze