18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS znowu zabiera pieniądze

Duda podpisał ustawę. Podatek wzrośnie o 10%

27.12.2019  19:48
Duda podpisał, Polacy się nie napiją
Duda podpisał, Polacy się nie napiją Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Andrzej Duda nie ma litości, prezydent podpisał w piątek nowelizację ustawy o akcyzie, co potwierdziła Kancelaria Prezydenta RP.  Ceny alkoholu i papierosów idą w górę od 1 stycznia!

Prezydent Andrzej Duda zrobił to co potrafi najlepiej, czyli złożył podpis pod nowelizacją zaproponowaną przez rząd PiS. Wyrok zapadł, akcyza na alkohol i wyroby tytoniowe wzrośnie aż o 10% procent. Premier Mateusz Morawiecki zapewniał niedawno, że politykom nie chodzi o pieniądze, ale po prostu troszczą się o zdrowie Polaków.

Uchwalona ustawa ma na celu realizację działań w obszarze podatków, dotyczy indeksacji stawek podatku akcyzowego na wyroby akcyzowe będące używkami, tj. alkohol etylowy, piwo, wino, wyroby winiarskie, wyroby pośrednie, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, wyroby nowatorskie oraz płyn do papierosów elektronicznych – informuje Kancelaria Prezydenta RP.

Jak podaje radiozet.pl, podwyżka akcyzy sprawi, że rocznie do budżetu państwa wpłynie 1,7 mld zł więcej. Butelka wódki zdrożeje o ok. 1,4 zł, puszka piwa o 0,06 gr, butelka wina o 0,15 zł. Paczka papierosów będzie droższa o ok. złotówkę.

Walka o zdrowie Polaków będzie trwać nadal, rząd chce nas uczynić najzdrowszymi ludźmi na świecie! Prawo i Sprawiedliwość wkrótce zamierza podnieść ceny za „małpki”, cukier i napoje słodzone. „Podatek cukrowy” być może uzdrowi budżet Polski, dając mu dodatkowe 3 mld złotych rocznie.

Przeczytaj więcej
Komentarze