18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma "dość kłamstw"

Duda pozwie Trzaskowskiego w trybie wyborczym

Wojciech Kozicki
18.06.2020  19:43
Pozew w trybie wyborczym - Trzaskowski zaorany przez Dudę?
Pozew w trybie wyborczym - Trzaskowski zaorany przez Dudę? Fot: Bartlomiej Zborowski/East News

Wybory prezydenckie już wkrótce, kampania wyborcza staje się coraz ostrzejsza, a powietrzu unosi się polityczny ferment. Obietnice, groźby i kłamstwa płyną szerokim strumieniem jak ścieki z Czajki do Wisły. Jednak miarka się przebrała i ostre wypowiedzi dla jednegoz kandydatów mogą się skończyć w sądzie.

Sondaże wskazują, w drugiej turze zmierzą się Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Najpierw czeka ich jednak walka w sądzie. Prezydent Warszawy ostro szarżuje w kolejnych wypowiedziach i w końcu się doigrał. Najwyraźniej Andrzej Duda ma dość ciosów poniżej pasa. Okazuje się, że Trzaskowski lada moment zostanie "za kłamstwa" pozwany przez sztab obecnego prezydenta w trybie wyborczym.

Trzaskowski pozwany

W piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożymy pozew w trybie wyborczym w związku z kłamstwami kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego – zapowiedział  pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski. (Polsat News)

O jakie kłamstwa chodzi? Tego nie wiemy, ale jak zapowiada Sobolewski, więcej informacji Polacy otrzymają w piątek po złożeniu pozwu.

Pozew w trybie wyborczym

Jak przypomina Polsat News, zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. Później w ciągu 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od wyroku sądu nie przysługuje skarga kasacyjna i wyrok musi być wykonany natychmiast.

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze