18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie bolało

Duda prezydentem - ucierpią Polacy? Unia utnie Polsce dotacje

15.07.2020  17:07
Wybór Andrzeja Dudy zaszkodzi Polsce?
Wybór Andrzeja Dudy zaszkodzi Polsce? Fot: Piotr Molecki/East News

Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta zaszkodzi Polakom? Unia Europejska bacznie przygląda się Polsce i już ma nowy pomysł na to, jak ukarać nas za łamanie prawa.

Andrzej Duda łamie nie tylko polską konstytucję, ale też prawo Unii Europejskiej. Polska, przystępując do sojuszu, zobowiązała się je respektować, jednak za rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy, była coraz bardziej niepokorna. Unia chce wyciągnąć konsekwencje.

Polacy ucierpią

Łamaniem prawa oraz upolitycznianiem sądów i prokuratury w Polsce, Unia zajmuje się już czwarty rok. Zdaje się, że czeka nas koniec przyglądania się i ostrzeżeń. Nadejdą kary. Skąd ta zmiana? Zdaniem wspólnoty nad Wisłą jest coraz gorzej - do nieprzestrzegania prawa, doszły bowiem coraz większa dyskryminacja mniejszości (Andrzej Duda mocno się do tego przyczynił), ograniczenie wolności akademickiej, ograniczanie praw kobiet, naruszanie prywatności i brak edukacji seksualnej.

Bycie członkiem Unii Europejskiej to przestrzeganie unijnych wartości i praw. Unia musi powiedzieć głośno, że przejmuje się Polską i losem prawie 40 milionów obywateli unijnych w Polsce

- powiedział Juan Fernando Lopez Aguilar, przewodniczący parlamentarnej komisji (Rzeczpospolita).

Unia chce ukarać Polski rząd, ale też samorządy. Nie wszystkie - tylko te, które nie przestrzegają unijnych wartości. Pomysł jest prosty - uciąć dotacje. Ci, którzy będą mogli na nie liczyć, pieniądze dostaną. Środki nie trafią jednak w ręce rządu - będą przekazywane bezpośrednio odpowiednim samorządowcom.

I tu uwaga. Komisja Swobód Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych chce, by dotacje uciąć nie tylko za łamanie prawa, ale też za wprowadzenie w części polskich gmin i powiatów "stref wolnych od LGBT".

Przeczytaj więcej
Komentarze