18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda przegra wybory? Gowin ma dla niego złe wieści

10.06.2020  10:31
Gowin ma złe wieści dla Dudy
Gowin ma złe wieści dla Dudy Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Jarosław Gowin zawitał w środę rano w Radiu ZET, gdzie zabrał głos między innymi w sprawie wyborów prezydenckich. Co ciekawe, polityk Zjednoczonej Prawicy uważa, że prezydentura Andrzeja Dudy wisi na włosku.

W ostatnich miesiącach Jarosław Gowin nie dawał o sobie zapomnieć. To on jako pierwszy w koalicji Zjednoczonej Prawicy sprzeciwił się wyborom korespondencyjnym 10 maja. Przez niego wybory ostatecznie się nie odbyły - prezes PiS Jarosław Kaczyński wiedział, że nie przeprowadzi ich bez poparcia posłów porozumienia, więc z Gowinem się dogadał i jak gdyby nigdy nic, głosowanie z dnia na dzień odwołali.

Bałagan wyborczy niby powoli zaczyna być sprzątany, jednak dalej nikt nie wie, jak będzie głosował - stacjonarnie czy korespondencyjnie. Tymczasem Gowin znów ma złe wieści dla PiS i Andrzeja Dudy.

Gowin widzi problem

Prezes Porozumienia na antenie Radia ZET przyznał, że Andrzejowi Dudzie ciężko będzie wygrać nadchodzące wybory prezydenckie. Wszystko przez Rafała Trzaskowskiego, który wszedł w kampanię z buta i mocno namieszał.

Rafał Trzaskowski bardzo dobrze wszedł w kampanię - ocenił Gowin. - Miał bardzo ułatwiony start przez to, że wszyscy konkurenci musieli wyhamować kampanię, a on pojawił się jako nowy zawodnik na bieżni. A bieg zmieniono z 400 metrów na 800 metrów - dodał.

Gowin twierdzi jednak, że Rafał Trzaskowski... słabnie i niedługo może niewiele pozostać po jego coraz lepszych wynikach w sondażach. Nie znaczy to jednak, że nie zagraża Andrzejowi Dudzie.

W tej chwili efekt świeżości mija. Jego sondaże ustabilizowały się, ale wydaje się, że to właśnie on będzie konkurentem Andrzeja Dudy - ocenia Gowin.

Gowin przyznał, że zaimponowała mu liczba podpisów poparcia zebranych przez Rafała Trzaskowskiego. Uważa jednak, że świetny wynik to skutek wcześniejszej porażki i spadku poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Kto wygra wybory? Pytanie nie jest łatwe.

O II turze zadecyduje m.in. poziom mobilizacji struktur partyjnych - stwierdza Jarosław Gowin. - Zachęcam wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy, żebyśmy nie wracali do przeszłości, tylko zakasali rękawy i wzięli się za kampanię Andrzeja Dudy - apeluje do kolegów. 

Jest przy tym pełen nadziei i wierzy w konserwatyzm większości społeczeństwa.

Wydaje mi się, że jest politykiem zbyt lewicowym, liberalnym i zbyt wielkomiejskim, by odnieść zwycięstwo w II turze - mói o Trzaskowskim.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze