18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chwali konkordat i kościół

Duda krytykuje związki partnerskie. "Rodzina pod opieką państwa"

Wojciech Kozicki
29.08.2022  10:37
Związki jednopłcioiwe, związki partnerskie, konstytucja... Duda szokuje w Radiu ZET
Związki jednopłcioiwe, związki partnerskie, konstytucja... Duda szokuje w Radiu ZET Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Andrzej Duda i mocny wywiad w Radiu ZET. Czyżby stał się prezydentem niezależnym? Nie dość, że krytykował PiS i Kaczyńskiego, ujawnił przyczynę skażenia Odry, to jeszcze zdecydował się na mocną wypowiedź o związkach partnerskich i słuszności konkordatu.

Andrzej Duda w programie „Gość Radia ZET” nie gryzł się w język odpowiadając na pytania Bogdana Rymanowskiego. Atakował PiS, uderzył w Jurka Owsiaka, a do tego wypowiedział się o rejestracji związków partnerskich osób tej samej płci i wypowiedzeniu konkordatu, które proponuje opozycja.

Duda o związkach jednopłciowych i konkordacie

Prezydent Duda podkreślił, że nie wstydzi się swoich poglądów i zapewnił, że jest przeciwny związkom partnerskim dla osób tej samej płci. Jego zdaniem wynika to z polskiej konstytucji, która jednoznacznie określa definicję małżeństwa.

Małżeństwo jest pod szczególną opieką państwa. Jest związkiem kobiety i mężczyzny, więc sprawa jest jasna. – powiedział Andrzej Duda w Radiu ZET.

Czy Polska powinna uwolnić się od władzy Watykanu i wypowiedzieć konkordat? Podkreślił, że „ta umowa została odpowiedzialnie zawarta przed dziesięcioleciami przez władze odrodzonej Rzeczpospolitej”. Zdaniem prezydenta, dobrze, że Polska taką umowę podpisała.

Czytaj także