18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes dzisiaj nie musi pić kawy

Duda ujawnia przyczyny zatrucia Odry. Cios w PiS

Wojciech Kozicki
29.08.2022  09:00
Duda w Radiu ZET o Kaczyńskim, zatruciu Odry i cenach węgla. PiS to wyklnie?
Duda w Radiu ZET o Kaczyńskim, zatruciu Odry i cenach węgla. PiS to wyklnie? Fot: AP/Associated Press/East News

Prezydent Andrzej Duda w Radiu ZET. W programie „Gość Radia ZET” w poniedziałek w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim miotał się i kluczył, odpowiadając na najważniejsze pytania dla Polaków. Kto ponosi odpowiedzialność za zatrucie Odry? Będzie 15. emerytura? Grozi nam głód i brak węgla? Po tych wypowiedziach Jarosław Kaczyński obudził się dzisiaj bez kawy...

Andrzej Duda w programie „Gość Radia ZET” podniósł rękę na PiS? Bogdan Rymanowski zapytał go o skażenie Odry, a prezydent RP uderzył w instytucje państwowe! Przyznał, że zadziałały „w sposób chaotyczny i spóźniony”. Przyznał, że zajmuje się sprawą skażonej rzeki, tylko robi to dyskretnie, bez "politycznych połajanek". Ujawnił, że stara się „odwoływać do głosu ekspertów”, a nie bazuje na własnej wiedzy. Mówi, że przyczyną zatrucia Odry może być „splot przyczyn naturalnych” z przyczynami wynikającymi z działalności ludzkiej. Zwrócił uwagę na problem podziału zadań w instytucjach. Zapowiedział, że rząd ma wprowadzić konieczne rozwiązania prawne związane z zarządzeniem wodami, a prezydent będzie osobiście nad tym czuwał. Jak na razie prezydent w sprawie Odry leje wodę…

Duda o cenach energii i żywności. Przedawkował Wiadomości w TVP?

Problemy z żywnością w Polsce? Problemy z węglem? Andrzej Duda stwierdził, że to przesadzone głosy, bo polskie rolnictwo zapewnia nam samowystarczalność i bezpieczeństwo żywnościowe. Prezydent uspokoił, by nie martwić się kryzysem, bo to sprawa ogólnoświatowa i „energetyczne rozbójnictwo Rosji”, a nie tylko problem Polski.

Nie ma poważnej obawy, by zaistniały braki żywności. Niektóre osoby wprowadzają panikę na rynku, by podnieść ceny – powiedział Andrzej Duda w Radiu ZET.

Duda obiecał, że PiS nie rozwiąże problemu z cenami węgla. To sprawa ogólnoświatowa, więc rząd nie ma to wpływu. Nie martwmy się, bo „węgla mamy na 200 lat”. Przy okazji zapewnił, że będzie chciał mobilizować rząd do wypłacania 15. emerytury, którą prezydent obiecywał podczas kampanii wyborczej. 

Andrzej Duda odniósł się też do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że "gdyby nie prezydenckie weta dotyczące ustaw sądowniczych, bylibyśmy w zupełnie innych relacjach z Unią Europejską". Prezydent znów postawił się możnowładcy z Żoliborza, a po chwili m.in. skrytykował wymiar sprawiedliwości i funkcjonowanie prokuratury, a także mówił o "politycznych gierkach" w kontekście afery z mailami Dworczyka. Zapewnił również, że żaden prezydent do tej pory nie pilnował tak jak on działań rządu.

Ja pamiętam wypowiedzi pana prezesa Kaczyńskiego z 2020 roku, kiedy mówił, że są to słuszne decyzje. Wszyscy ci, którzy mają dobą pamięć, wiedzą z ilu kwestii prezes Kaczyński się później wycofywał - powiedział Duda w Radiu ZET.

logo Tu się dzieje