18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sesacyjny sondaż

Duda odleciał, Trzaskowski triumfuje. To koniec prezydenta

24.06.2020  08:45
Sondaż. Andrzej Duda przegrywa wybory
Sondaż. Andrzej Duda przegrywa wybory Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Kolejny sondaż i kolejne złe wieści dla Andrzeja Dudy. Nieobecny prezydent tuż przed wyborami dostaje policzek - badanie pokazuje jego przegraną.

Dlaczego Andrzej Duda pojechał do USA, mimo że w Polsce zmagamy się z podtopieniami i ciągle istnieje ryzyko powodziowe? Czemu Andrzej Duda wybrał się za ocean, chociaż już za kilka dni wybory prezydenckie? Być może chodzi o poprawę wizerunku i nadzieję na wsparcie Donalda Trumpa w kampanii. Czy się uda? Zobaczymy, póki co pewne jest, że wsparcia potrzebuje.

Oto bowiem kolejny sondaż i kolejne kłopoty. Po badaniu IBRIS dla Polityki Duda może się mocno spiąć. Okazuje się bowiem, że choć w pierwszej turze prowadzi wyścig o reelekcję, tuż przed metą może ponieść porażkę.

Złoto dla Trzaskowskiego

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, w pierwszej turze Andrzeja Dudę poprze 43,1 procent wyborców. Rafał Trzaskowski może liczyć na 27,4 procent poparcia, Szymon Hołownia na 10,1 procent. Dalej plasują się Władysław Kosiniak-Kamysz (7,5), Krzysztof Bosak (6,2) i Robert Biedroń (4,5).

Sytuacja zmienia się w drugiej turze. Tu bowiem Andrzej Duda uparcie brnie do mety, jednak tuż przed nią, o krok, wyprzedza go Rafał Trzaskowski. Walka jest wyrównana, ale to prezydent Warszawy bierze zwycięstwo z wynikiem 46 procent (Andrzej Duda 45,2).

Czytaj także