18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Andrzej czaruś

Duda oczarował Chiny. Dostaniemy ich szczepionki

Wojciech Kozicki
03.03.2021  14:58
Duda i negocjacie z Chinami. Niestety, Bayer Full zostaje w Polsce
Duda i negocjacie z Chinami. Niestety, Bayer Full zostaje w Polsce Fot: GERARD/REPORTER/East News

Chińska szczepionka na COVID-19 trafi do Polski? Chińska agencja Xinhua podała, że prezydent Andrzej Duda i prezydent Chin Xi Jinping rozmawiali przez telefon i były to bardzo owocne negocjacje. Polacy wkrótce będą mogli zaszczepić się szczepionkami „made in China”.

Ach ten prezydent Duda… urzekający uśmiech, spojrzenie kruszące lód, głos łamiący serca. Nie dziwi nas więc, że tak dobrze dogadał się z prezydentem Chin. Jak podają media, Chiny zadeklarowały, że są gotowe dostarczyć Polsce szczepionkę na COVID-19, a do tego chcą zacieśniać relacje z naszym krajem i wspierać import polskich towarów rolno-spożywczych. Nie wiemy co obiecał Chińczykowi prezydent Duda, że aż tyle ugrał, ale Agata Duda chyba powinna być zazdrosna.

Duda dogadał się z Chinami. Będą chińskie szczepionki w Polsce

Jak informuje Polsat News, chiński polityk zapewniał, że Chiny i Polska powinny wzmocnić komunikację strategiczną i pogłębić pragmatyczną współpracę, a także wspólnymi siłami radzić sobie z zagrożeniami. Zapowiada się długoterminowe zbliżenie Chin z Polską, w ramach którego Azjaci „dostarczą nam szczepionki na COVID-19 w ramach swoich możliwości i w zależności od zapotrzebowania”. W ramach współpracy, Chiny chcą również zwiększyć import wysokiej jakości towarów rolno-spożywczych poprzez tworzenie specjalnych mechanizmów.

Xi podkreślił, że Polska jest ważnym krajem Europy Środkowowschodniej i istotnym członkiem Unii Europejskiej, a z Chinami łączy ją partnerstwo strategiczne. Xi zaznaczył, że jego kraj jest skłonny wzmocnić wymianę doświadczeń dotyczących walki z pandemią koronawirusa i wznawiać w uporządkowany sposób podróże dwustronne – informuje Polsat News.

A może w ramach tej współpracy oddamy też Chińczykom śpiewający w ich języku zespół Bayer Full? 

Czytaj także