18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedaczek

Dudę strach obleciał! Boi się rozmawiać z Trzaskowskim

29.06.2020  21:39
Andrzej Duda nie chce debaty prezydenckiej?
Andrzej Duda nie chce debaty prezydenckiej? Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER

Andrzej Duda w niedzielę przekonywał, że zawsze był otwarty na debaty i konfrontację z mediami i kontrkandydatami. A teraz najprawdopodobniej nie weźmie udziału w starciu z Rafałem Trzaskowskim.

Druga tura wyborów prezydenckich 12 lipca. Wcześniej powinny odbyć się debaty wyborcze. Pierwszą zaproponowały Andrzejowi Dudzie i Rafałowi Trzaskowskiemu największe prywatne media w Polsce - TVN, Onet i WP. Czy do niej dojdzie?

Debata miałaby się odbyć w czwartek 2 lipca po godzinie 19. Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie już w poniedziałek po południu.

Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzejem Dudą przed II turą wyborów prezydenckich. Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie! - napisał na Twitterze.

Duda mówi "nie"?

Co z Andrzejem Dudą? Prezydent milczy. Co więcej, zdaje się, że wcale nie zamierza się na debacie pojawiać, o czym świadczyć może wypowiedź Adama Bielana w TVN. Polityk stwierdził, że w dniu planowanej konfrontacji, prezydenta nie będzie w Warszawie.

Pan prezydent uczestniczy w debatach. Wiem, że będzie debata w poniedziałek w Końskich. To nowy format debaty TVP. W czwartek, gdy jest państwa debata, będziemy w województwie dolnośląskim - powiedział.

Nie rozmawiałem jeszcze z prezydentem na temat innego terminu. Andrzej Duda jest cały czas w kampanii prezydenckiej, w ciągłym ruchu - dodał.

O co chodzi z Końskimi? Po ogłoszeniu debaty mediów prywatnych swój plan przedstawiła też TVP. Chcą zorganizować starcie kandydatów 6 lipca w Końskich. Co ciekawe, Adam Bielan nie zdążył jeszcze porozmawiać z Andrzejem Dudą o pierwszej debacie, ale udział w drugiej już potwierdził. Chociaż ogłoszona została później..

Czytaj także
Przeczytaj więcej