18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS da

Duże zmiany w 500 plus nadciągają! Rodzice będą w szoku

Emilia Waszczuk
22.01.2020  16:36
Duże zmiany w 500 plus nadciągają! Rodzice będą w szoku
Duże zmiany w 500 plus nadciągają! Rodzice będą w szoku Fot: MONKPRESS/East News

Program 500 plus kuleje coraz bardziej. Rodziców i ich dzieci czekają więc duże zmiany. PiS już rozważa, jak problem rozwiązać.

O tym, że flagowy program PiS 500 plus czekają duże zmiany, mówi się od dłuższego czasu. Co czeka rodziców? Pomysły były różne - od całkowitej kasacji, przez (co wybitnie niektórych rodziców przeraża) - zabranie pieniędzy, a wprowadzenie np. bonów, po zmianę świadczenia.

To właśnie ten ostatni pomysł wydaje się być dziś najbardziej realny. Kwota wypłacana dzieciom (a właściwie ich rodzicom) najprawdopodobniej ulegnie wkrótce zmianie.

500 plus do zmiany

W Polsce wszystko drożeje i to w zatrważającym tempie. 500 plus dane rodzinom przez PiS z budżetu państwa, nie jest dziś warte tyle, co na początku. Rodzice mogą kupić za nie mniej bułek, zeszytów, wakacji czy telewizorów do swojego salonu... Wypadałoby więc zrobić coś, by to choć odrobinę zmienić.

Możliwe więc, że już wkrótce nastąpi waloryzacja i 500 plus zmieni się w 600 plus. To, że PiS już nad tym myśli, potwierdza Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym

- powiedział wiceminister w rozmowie z "Super Expressem".

Przeczytaj więcej
Komentarze