18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS ostro zmienia przepisy

Dworczyk: po Wielkanocy zmiany w prawie!

Wojciech Kozicki
31.03.2021  16:38
Narodowy Program Szczepień i zmiany w prawie - Dworczyk zapowiada rewolucję legislacyjną po Wielkanocy
Narodowy Program Szczepień i zmiany w prawie - Dworczyk zapowiada rewolucję legislacyjną po Wielkanocy Fot: Piotr Molecki/East News

Obostrzenia, lockdown, zmiany w programie szczepień... ale na tym koniec śmiałych działań rządu PiS w Polsce. Minister Michał Dworczyk oficjalnie zapowiedział, że po świętach czekają nad znaczące zmiany w prawie i przepisach związane ze szczepieniami. Na co konkretnie mamy się przygotować?

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił wielki sukces związany ze szczepieniami w Polsce i zapowiedział kolejny etap Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Aby jednak mógł być kontynuowany z zapowiedzianym rozmachem, musi zostać zmieniona uchwała rządu, prawo farmaceutyczne oraz zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia. Jak zapowiada szef KPRM Michał Dworczyk, wszystkie zmiany legislacyjne zostaną przygotowane po Wielkanocy.

Narodowy Program Szczepień i zmiany w prawie

Przypominamy, że w ramach przyspieszonego Narodowego Programu Szczepień, rząd PiS zamierza do końca wakacji zaszczepić 20 mln Polaków, co wymaga m.in. zwiększenia liczby punktów szczepień, zwiększenia grona osób kwalifikowanych do szczepienia oraz wprowadzenia szczepień populacyjnych. Wkrótce zaszczepi was nawet stomatolog lub fizjoterapeuta i to w zaskakujących miejscach. Jak podkreśla Dworczyk, w tym celu będzie musiała zostać zmieniona uchwała rządu regulująca wszystkie kwestie związane ze szczepieniami.

Ponadto zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia na podstawie znowelizowanej i przyjętej przez Sejm we wtorek ustawy dotyczącej poszerzenia zawodów medycznych, które w epidemii kwalifikować będą do szczepień przeciw COVID-19 – zapowiada Dworczyk. (PAP)

Czytaj także
Przeczytaj więcej